22. juuni 2018

8/12 poolmaratonist: Võidupüha maratoni e-maraton.

Kõige esimesel Pärnumaa Võidupüha maratonil olin ma vabatahtlik, aasta võis olla äkki 2012 või 2013?! Aastal 2015 jooksin ise seal poolmaratoni ajaga 2:03:30. Mäletan, et oli megaraske jooks, sest nagu jaanilaupäevale kohane, oli megakuum ja päikesepaisteline ilm. Ei mingit vihma, külma ilma, tuult, oli vaid üks lõputu kannatamine. Aga üritus mulle väga meeldis ja ma ausalt oleks ka sel aastal kohale läinud aga juhtumisi toimub jooks tööpäeval ja mulle tundus lihtsam joosta sel korral see virtuaalina.


Jooksu võis ära teha juba neljapäeval ja mis täna tehtud, see homme hooleta, onju. Jooksu alustades hakkas kergelt vihma sadama aga samas oli praktiliselt tuulevaikne ja parajalt soe. Alustasin jooksmist Ehitajate tee kergeliikluse tee otsast, et võimalikult palju vältida teede ületamisi ja valgusfoore. Võtsin suuna Nõmmele.

Alustasin ülirahulikult ja plaanisin hoida pulssi alla 170 l/min, mis suure tempokõikumisega ka õnnestus. Olin jõudnud juba Rahumäele aga 10 km ei tahtnud kuidagi täis tulla, Järve Selverist enam edasi liikuda ei tahtnud (massiliselt foore) ja asusin lihtsalt tagasiteele. Tegelikult on ikka ülimõnus Ehitajate teelt joosta Järveni - teele jääb paar väiksemat sõidutee ületust (mida kirkam särk, seda varem autojuhid peatuvad ;)) ja ainult üks foor, mis on praktiliselt kogu aeg jooksjale roheline.


Tagasi tulles tegin ühe kiire pildi raudteest ja Nõmme ummikust. Seejärel haarasin taskust uue maitsega energiageeli - Enervit rohelise teega. Esimese hooga tundus see sama magus nagu kõik teised aga järelmaitse oli sellel ülihea, selline hapu. Samuti oli pakendit avada lihtsam (kork) ja toode ise oli mõnusalt vedel. Maksis see Rademaris küll hingehinda (3.50) aga tundub, et ostan seda veel aga siis mujalt ja odavamalt.

Teele jäi veel see paljukirutud kärtspunase seintega Hiiu Rimi. No mina ei saa aru, miks Nõmmekad kurjad on, jumala ilus värv on ju. Loob natuke vaheldust sinna mustade seintega majade juurde. Kahjuks pilti näidata ei ole, kuna sadu muutus tugevamaks ja ei tahtnud telefoni taskust välja otsida, lihtsalt kujutage ette, et hästi ilus punane oli. :D


Viimsed kilomeetrid muutusid üsna tüütuks, mistõttu jätsin pulsi vaatamise selja taha ning andsin jalgadele kuuma. Jooksin viimase neljandiku pea 3 minutit!!! kiiremini ja mingit seina ei tulnud. Kordagi ei hakanud raske. Okei, viimased 600 m tuli joosta mudas, sest ma ei tahtnud Kadaka teed ületada ja keerasin enne hunnikut valgusfoore ära ja vot see oli küll muserdav, sest kõnnitee sai lihtsalt otsa.

Panin kella kinni täpselt 21,1 km peal ja nii muuseas tuli aeg alla kahe tunni ning keskmiseks pulsiks 170 l/min. Nii võib küll täitsa joosta ju. :D

Arvake ära, miks lõpp lihtne oli :D

Võidupüha maratoni e-maraton numbrites:
distants: 21,1 km
aeg: 1.57.54
keskmine tempo: 5:35 min/km
keskmine pulss: 170 l/min
max pulss: 178 l/min
kiireim km:
   17 km - 5:04
   19 km - 5:09
aeglaseim km: 11 km - 6:11 (need pildistamise pausid :D)

5 km vaheajad:
1 - 0.28.22, bpm 165, 5:40 min/km
2 - 0.28.35, bpm 169, 5:43 min/km
3 - 0.28.53, bpm 169, 5:47 min/km
4 - 0.26:05, bpm 174, 5:13 min/km

Vahepeal oli sadu lõppenud, päike piilus ja koju jalutades tundus asi kahtlaselt vaikne. Veidi hiljem jõudis kohale Tallinnat uputav torm. Hea, et see pilv mul ikka ära joosta lasi. Nüüd aga tuleb väike puhkus võistlustest, et augustis saaks jälle uue hooga edasi panna.

Ps, medal tuleb postiga ja seda näete siis, kui see ükskord kohale tuleb.

Seniks aga ilusat suve! :)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar