10. aprill 2018

D-vitamiin pärast pikka pimedat talve

Kui ma eelnevatel aastatel olen lasknud veres kontrollida d-vitamiini näitu, siis see on alati jäänud sinna alumise piiri ümbrusesse (>75 nmol/l). Ilmselt pole mul sellega erilisi probleeme olnud seetõttu, et mul on ülihele nahk, mis mõneti kurvastuseks mitte kunagi ei päevitu (aga punaseks läheb rõõmuga) aga päikesekiiri püüab vist jõudsalt. Hea seegi vähemalt. 

Talvel olen loomulikult ka neid kõige tavalisemaid d-vitamiini pärleid söönud nii tihti, kui meelde tuleb. Sel aastal oli aga kõik teistmoodi *kõlab dramaatiline muusika*. :D

Nimelt sain päkapikult Regiinalt endale täiesti teistmoodi d-vitamiinid. Esiteks oli üks kapsel 4x kangem kui senine (100 μg vs. 25 μg) ja need polnud õlikapslis. Seda viimast ma veidi pelgasin ja ostsin apteegist eraldi õlikapslid kõrvale, siis jääb pidev arvutamine - kas sõin piisavalt rasvast - ära.

Alates detsembri keskpaigast hakkasin neid krõbistama, mida aeg edasi, seda rohkem jäi päevi vahele, niiet kolme kuu portsust on neli kuud hiljem paar tk alles. Need ma hoian praegu sügiseks, sest päike külastab meid tihedamalt ja noh... kui d-vitamiini näit on hetkel veres 102 nmol/l, siis võin sünteetikast veidi puhata küll.

Järgmiseks sügiseks varun kindlasti sama purgi. Aitäh, Regiina, et mulle need saatsid!


Samuti olen saanud lõpuks verenäitajad stabiilseks ja püsivalt normipiiridesse. Siin ma pole küll midagi muud erilist teinud kui lihtsalt rohkem söönud. Vähemalt ma üritan. :D Rohkem kiudaineid, rohkem juurikaid, puuvilju, no ja mõnikord rohkem magusat ka.

Kuna mul endal kaalu ikka veel ei ole, siis polnud tükk aega aimu ka, kas see rohkem söömist mind paksuks ka teeb aga aprilli alguses käisin jõusaalis ja selgus, et eip, numbrid olid nagu ikka. Päris jooksu-suvevormis veel pole aga suveni on veidi aega ka.

Koos aprilli algusega kadus ka põlvevalu. Loodan, et igaveseks! Kahjuks ma ei oska öelda, kas paprika-süldidieet aitas, sest mul õnnestus mõlemast vaid üks ära süüa. Kuidagi ei sattunud kätte ja nii see asi jäigi.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar