30. aprill 2018

Aprilli kokkuvõte

Aprill algas väga raskelt. Ei ole lihtne pärast sellist konarlikku jooksuperioodi lõppu tagasi reele saada. Aga vähemalt on ilm olnud soosiv, ei mingit lund ega jääd enam. On ainult üks lõputu tuul.

Kuu alguses käisin vahelduseks jõusaalis, HC Gym-is ja see väärib ära mainimist. Sissepääsu tasu oli 2.50 ja arvata on, et selle raha eest väga midagi oodata ei tasu. Jõusaal ise oli piisavalt suur, absoluutselt kõik vajalikud treeningvahendid olid olemas ja enamgi veel. Näiteks oli võimalik tõsta seal ümaraid 50 kg kive või vasaraga taguda traktori rehve. Mitte, et mina neid kahte viimast teinud oleks.

Samas oli seal igal nurgal näha, kuidas on saadud pileti hinnaks 2.50. Naiste riietusruum oli äärmiselt kitsas, ilmselt seal palju naisi ei käigi. Jõusaali varustus oli kuhjatud nii lähestikku, et kui keegi mõnda masinat kasutas, siis tema ümbruses olevatele masinatele ise minna ei tahtnud. Koristaja käib vist ka seal kord kuus ja ma ei hakka peatumagi asjaolul, et polnud võimalik puhastada enda järelt  higi ehk kui lõpetasid, jäi maha märg plekk ja nii oligi ja neid plekke oli sinna kuivanud ilmselt tuhandeid. :D :D Aga! 2.50 eest saab seal oma trenni tehtud ja rohkem polegi vaja. Pärast sai pesta ka ja dušširuum oli küll igati korralik.

Siis raputasin Tartus jalgrattalt tolmu maha, mida oli kogunenud üksjagu - eelmisel aastal ratas päevavalgust ei näinudki. Kuna ma üksinda ei oska väga rattaga sõita ja pedaalin nagu ajaks surm mind taga, siis järgmisele tiirule võtsin isa kaasa, kellega sai veidi rahulikumalt võtta. Annelinnast on nii mõnus ükskõik kuhu suunas minna, igal pool on kergliiklusteed, minu isiklik lemmiktee on tee otse Saadjärveni.

Mida veel... Ükspäev läksin näiteks ProRunneri ühistrenni. Vaatasin valmis bussiaja, panin riidesse, astusin uksest välja ja... tundsin, et ma ikka ei viitsi praktiliselt teise linna otsa minna, sest just sel päeval oli trenn Nõmme asemel Järvel. Tuppa ma muidugi tagasi ei läinud, tegin hoopis ühe tempojooksu. Sätin end mõni teinekord uuesti sinna ühistrenni.

Igatahes. Aprillis liikusin ma kokku 150,6 km, milleks kulus veidi üle 18 tunni. Seda on võrreldes aastataguse numbritega ikka ääretult vähe aga ma ei kurda. Jooksin ära ka järjekordse poolmaratoni ning seekord õnnestus aeg saada alla kahe tunni.

Mai kuuks aga avan väikese kihlveokontori. :D Nimelt kirjutasin ühes eelmises postituses, et kavatsen joosta Viimsi poolmaratoni ja täpselt 7 päeva hiljem Riias poolmaratoni. Selle peale läks kergeks vaidluseks, kus arvamused jagunesid kaheks: a) ma ei taastu elusees ära ja Riia, kui mitte mõlemad, jooks tuleb väga kehva ajaga; b) tekib superkompensatsioon ja võin joosta Riias hea aja.

Mina isiklikult lähen mõlemat jooksu nautima, sest põhijooks, milleks ma üritan oma vormi ajastada, tuleb alles septembris aga ma annan siiski mõlemal päeval endast maksimumi. Okei.. sõnad nautima ja maksimumi andma vist ei ole päris sünonüümid...

Aga te valige siis oma pool ära ja vaatame, mis tulemus tuleb. Võitjad selguvad 20. mail, eeldusel, et mõlemad jooksud toimuvad ja mina mõlemal ka jooksen. :D

Siis, kui satud õigel ajal lehele ja pead kõigest paar tundi ootama, et sellist screenshoti teha.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar