28. veebruar 2018

Veebruari kokkuvõte: rada vabaks, sumo jookseb!

Veebruar on läbi ja ei oskagi midagi kokkuvõtteks kirjutada. Külm on. Paganama külm. Huvitav, et mitu aastat on olnud soojad talved ja just nüüd, kui ma otsustasin, et aitab, hakkan talvel ka väljas jooksma, näitab talv oma tõelist palet. No tore.

Kuna mul korralikku talvel jooksmise varustust ei ole ja kalendrisse vaadates - märts ja kevad kohe ukse taga ju? - ei tihka nagu midagi osta ka, siis tuleb leppida sellega, mis on. Jalga nii palju sokke, kui tossu mahub, mitu paari pükse, pluuse, kätte kolm paari kindaid, pähe müts, mille alla kaks puffi ja jope otsa... endalegi üllatusena on sellise hunniku riietega võimalik liikuda. Sageli küll kaks sammu tagasi aga vähemalt midagigi.

Mõnus.

Näiteks eile oli väljas nii külm tuul, et otsustasin jooksu osas pidada külmapüha, tuulekülmaks näitas õhtul tühised -28 kraadi. Siis aga postitas Maris pildi, kuidas ta selle külmaga jooksmas käis, mis motiveeris mindki külma trotsima. :D Täna sain igatahes joostud, mahtusin oma riidehunnikuga kenasti rajale ära ka aga täna oli veidi soojem võrreldes eilsega, tajutav temperatuur kõigest -19 kraadi.

Hea oli olla. Kõigega harjub. Lõpuks. :D

Veebruari kõige meeldejäävam üritus oli kindlalt EV100 jooks. Nii hea oli üksinda jooksmise asemel vahelduseks lõbusas kambas joosta. Kokku jooksin veebruaris napilt 75 km, mis teeb küll veidi vähem kui jaanuaris aga parem see kui mitte midagi.

Kuigi mulle meeldib praegune ilm kordades rohkem kui pidev hall, sombune ja vesine 0 kraadi ümber tiksumine, siis loodan, et märtsiga saabub ka midagi kevadelaadset.

EV100 ühisjooks. Foto: Janek Oblikas

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar