15. veebruar 2018

Jooksjaportree: milline jooksja ma olen?

Marathon100 tutvustas ükspäev natuke Eesti jooksjate uuringu tulemusi ja kirjutas artikli sellest, et on olemas kahesuguseid jooksjaid: nutijooksjad ja rahvajooksjad. Küsimustik, mille põhjal jooksjad tulemusena ühte või teise rühma liigitati, koosnes 18 küsimusest. Ma ise pean end pigem rahvajooksjaks aga vaatame, mida küsimustik minu kohta ütleb:


 1. Mulle on tähtis võistlusel saadav elamus ja emotsioon. Jah, absoluutselt. Jooksuvõistlustel, kus pole tekkinud emotsiooni või on see kujunenud läbini negatiivseks, ma rohkem osalenud pole.
 2. Mulle meeldib võistlusel pingutada ja saada hea tulemus. Jah, nõus. Mitte alati pole olnud võimalik anda päeva maksimum, et saavutada parim tulemus aga vähemalt alguses üritan olla parem kui varem.
 3. Mul on lihtne endale valida sobivat üritust. Jah, siiani pole see küll raskust valmistanud.
 4. Mulle meeldib osaleda igal aastal samal üritusel. Jah ja ei, sõltub üritusest. On üritusi, millele olen jäänud truuks aga on üritusi, mis on aja jooksul kaotanud oma võlu.
 5. Võistluste osavõtutasud on kallid. Jah, enamasti küll. Kahjuks tõusevad osavõtutasud iga aastaga.
 6. Osaleksin rohkem jooksuüritustel, kui tasu oleks madalam. Ilmselt küll, kuigi otseselt ühtegi võistlust osavõtu tasu pärast ära pole jätnud. Vist.
 7. Saan hea teenuse oma võistluse tasu eest. Jah ja ei. See sõltub üritusest endast, on väga hea ja on veidi kehvema korraldusega üritusi, lisaks jääb nende vahele palju muudki.
 8. Mulle meeldivad rohkem suured kui väikesed võistlused. Pigem ei, kuigi sõltub, kui palju inimesi on stardis ja kui kitsas on rada. Väiksemad võistlused on üldjuhul mugavamad.
 9. FB on mu peamine ja eelistatud ürituse infoallikas. Ei, peamine on ikka Marathon100 kalender ja jooksude enda kodulehed.
 10. Otsin alati uusi jooksuüritusi. Ei otsi, kui jääb silma ja pakub huvi, siis osalen aga ekstra midagi uut ei otsi.
 11. Eestis on liiga palju jooksuüritusi, mille vahel valida. Nõustun, et üritusi on palju aga raskusi valimisega küll ei ole. Eks osalemine sõltub asukohast, osavõtutasust ja motivatsioonist sinna minna.
 12. Lõpetamise aeg pole mulle oluline. Vale, on väga oluline. Okei, paaril juhul ma tõesti pole seadnud aega eesmärgiks aga kusagil sügaval sisimas pean ma ikka aega oluliseks.
 13. Mulle meeldib võistlusel käia grupiga, mitte üksi. Nii ja naa. Käin tihtipeale üksi aga ääretult tore on kohata tuttavaid nägusid.
 14. Eelistan ajavõtuta üritusi. Ei, kuna lõpetamise aeg on mulle enamasti oluline. Ilma ajavõtuta üritusel osalemine võrdub minu jaoks samahästi mitteosalemisega, sest märki ei jää ju maha.
 15. Mulle meeldib jooksuürituse ajal pilte ja selfisid teha. Ei meeldi, less is more ehk jooksma lähen ilma liigsete vidinateta ja jooksmise ajal tegelen jooksmisega.
 16. Mulle meeldivad temaatilised jooksuüritused. Ei, sellest on mul ükskõik... mul ei tule ühtegi temaatilist üritust hetkel pähegi...
 17. Maksaksin heameelega rohkem VIP teenuse eest. Kindlasti mitte.
 18. Mulle meeldib enda võistlusmuljeid jagada FB's. FB's ma neid väga ei jaga aga blogisse kirjutan küll, mõnikord jagan pilte ka Instagramis.

Siit võib järeldada, et ilmselt kaldun rohkem rahvajooksja poole aga mõnigate punktide järgi on minus grammike ka nutijooksjat. Äkki olen siis hoopis nutikas rahvajooksja? Kõlab hästi küll. :D

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar