24. veebruar 2018

2/12 poolmaratonist: 38. Suunto virtuaaljooks. EV100. Eesti minutid.


Tänase tähtsa pidupäeva puhul sai joostud selle aasta teine poolmaraton. Kell 10, Estonia teatri eest laevade udupasunate saatel saigi sellele toredale jooksule antud start. Väga uhke, milline ajastus.

Algus oli ikka päris külm. Ega see tajutav temperatuur -15 kraadi eriline meelakkumine just pole. Kuni viiendani kilomeetrini kartsin, et täna mul vist soe ei hakkagi... Ja ööga oli üllatavalt palju lund maha tulnud. Kohati oli lumi nii paks, et tundsin igal sammul, kuidas see järjest sügavamale tossu poeb. Samas ei olnud sellises lumes jooksmine kõige raskem. Raskem oli joosta seal, kus oli rohkelt käidud ja maas klimbisuppi meenutav ollus.


Presidendiloss
Esimene fotopeatus oli Kadrioru lossi juures, kus tervitasime auvahtkonnas seisvaid sõdureid. Siis võtsime suuna laululavale. Laulukaare all said hääled puhtaks lauldud ja edasi joostud. Väljaku värava taga ootas meid aga väike maius šokolaadi ja energiabatoonide näol. Nii tore!

Edasine rada viis Piritale Olümpiatule juurde, sealt mööda metsarada otse Viimsisse. Metsarajal olles tundus küll, et hoolimata paksust lumest ja külmast, võiks kohe maratoni ära teha. Küll need esimesed kümme kilomeetrid on ikka kavalad, ilusate silmadega ja magusa häälega! 

Laululava
Viimsisse jõudes ootas meid ees väga vägev joogipunkt. Laud oli kaetud kommide, banaanide, energiabatoonide, vee ja kuuma teega. Tõeline pidulaud! Kõhud täis ja suundusime Laidoneri parki. Seal kohtasime vanaaegsete sõjariietega mehi, mõned saime pildile ka. Isegi puupüss oli ühel kaelas. Lahe!

Laidoneri park üle vaadatud, keerasime otsa ringi ja asusime tagasiteele. Kui siiani oli väga mõnus joosta, siis nüüd hakkasin tundma, et jalg väsib ja mõtted keerlesid aina enam lõpetamise ümber. Enam ei mäletanudki, kes too sihuke oli, kes seal metsavahel korra maratonile mõtles... hah!

Laidoneri park
Enne, kui minu 21,2 km täis sai, jõudsime üle vaadata ka Pirita kloostri varemed ja velotreki. Tublid tegid velotrekil tiiru aga minu jalad oli selleks ajaks liiga kutud, et pea põlvini umbmäärse tasapinnaga lumes sumbata. Ootasin kamraadid väravas, seistes põlvini lumes, järgi ja ca 400 m pärast saingi kella kinni vajutada.

Juba üsna alguses pani mind kukalt kratsima, et minu kell näitas distantsiks ca 500 m rohkem kui teistel. Sama distantsierinevus oli kuni lõpuni välja. Kodus kaardi pealt joostud rada vaadates jääb mulje, et gspi-andurit on kollitanud poltergeist, sest niimoodi nagu all oleval pildil näha, me küll ei jooksnud. Pärast seda näitas rada ilusti nii nagu jooksime.

Hmm...
Igatahes, poolmaratoni täitudes jooksin veel kambaga kilomeerikese lähimasse bussipeatusesse, sain Janekilt uhke EV100 medali ja hüppasin bussile. Teised jooksid edasi. Bussidega mul täiega vedas, sest ei Pirital ega ka Vabaduse väljakul bussi vahetades ei pidanud ma 10 sekunditki ootama. Õnnestus suuremast külmetamisest mööda hiilida.

Külmetamisest rääkides, siis jooksu ajal alates sellest hetkest, kui soe hakkas, enam külm ei hakanudki. Isegi mitte siis, kui lumi oli pugenud poolde tossu ja kindad olid higist läbi vettinud. Sumoriided (loe: mitu kihti suvalisi riideid ja null talvist jooksuvarustust) ja suvetossud tegid oma töö edukalt ära.

Pirita klooster
38. Suunto virtuaaljooks numbrites:
distants: 21,2 km (virtuaaljooksul peab jooksma 100 m rohkem võimaliku veamarginaali tõttu)
aeg: 2:22:30 (kõik fotopausid jäid sisse, kella vajutasin kinni ühes vetsupunktis ja joogipunktis)
keskmine km aeg: 6:42 min/km
kiireim km: 5:36 min/km
aeglaseim km: 8:44 min/km
keskmine pulss: 165 bpm
max pulss: 180 bpm

Tänase jooksu pühendan Janekule, Annikale, Kattrile, Liinale, Ivole, Urmasele, Joonale, Laurile, Margusele, Meelisele, Tarvole - teiega oli väga lahe koos joosta, tänan nende emotsioonide eest! Ja lisaks ka Olevile, Geale ja Kristiinale - tänud vaimustavate joogipunktide eest! Oli üks äraütlemata tore viis tähistada Eesti sünnipäeva. :)

EV100!!!
Fotode autor: Janek Oblikas

Järgmine poolmaraton on hetkel plaanis märtsi lõpus, Otepäält Tartusse.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar