11. jaanuar 2018

Ja siit ta tuleb... poolmaratoni aasta!

Eelmisel aastal sai välja hõigatud idee joosta ühel aastal iga kuu üks maraton. Selline aasta tuleb 12 kuu pärast ehk 2019. Vähemalt praegu tahaks nii mõelda.

Sellest aastast saab aga soojendus ehk sissejuhatus maratoniaastale ehk kui kõik läheb nagu peab, siis võiks joosta nüüd iga kuu vähemalt ühe poolmaratoni. Vähemalt ühe sellepärast, et juba praegu olen ma mais end kirja pannud kahele poolikule - Riia ja Viimsi jooksule.

Kui Marathon100 võistluskalendrit vaadata, siis ilmselt jaanuaris, veebruaris ja märtsis tuleb ette võtta Suunto Virtuaaljooks. Aprillis aga pole hetkel ühtegi poolmaratoni võistlust... aga aega on, ehk midagi ikka tuleb. Kindlasti tuleb.

Selleks, et endale kinnitada, et mul on tõsi taga, tegin 2. jaanuaril midagi, mida ma pole mitte kunagi varem jaanuaris teinud. Panin tossud jalga ja läksin välja jooksma. Ja läksin uuesti. Ja uuesti. Ja siis kui ma jõudsin mõelda, et õues on ikka nii palju parem joosta kui jooksulindil, algas talv... aga ma jooksen edasi! Las see talv  murrab, ma proovin ellu jääda. :D

Parim osa oli aga see, et kui ma kolmandal korral välja jooksma läksin, tundsin õhus täiega kevadet... sest ma alustan väljas jooksmist tavaliselt märtsis/aprillis. Vaimusilmas kuulsin, kuidas linnukesed laulsid, asfalt oli lumesulamisveest märg, soe oli olla... ja no hallooo, ootaks äkki vähemalt jaanuari teise nädala ära või midagi.

Igatahes, poolmaratoni aasta läheb käima. Kes tahab, võib vabalt liituda. ;)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar