28. jaanuar 2018

1/12 poolmaratonist: 36. Suunto virtuaaljooks

Allikas: Marathon100

Nonii. Aasta esimene poolmaraton tehtud. Kui päris aus olla, siis vahepealsed tuulekülmad seadsid jooksu kahtluse alla ja kuni jooksu lõpuni polnud ma päris kindel, kas ma jõuan lõpuni või mitte.

Valisin aasta esimeseks poolmaratoniks 36. Suunto virtuuaaljooksu eelkõige mugavuse tõttu. Sellise külma ja halliga eraldi kuhugi stardipaika trippida ja pärast märja nahaga tagasi tulla ei kõla eriti geniaalse köha-nohu-vaba-plaanina.

Hommikul pistsin nahka kaks banaani ja tassitäie kuuma teed. Kui ma jooksule regasin, siis muu info lahtrisse kirjutasin tellimuse ilusale ilmale. Aknast välja vaadates ei näinud ma mingit päikest ega hullutavaid soojakraade, nõuan raha tagasi??? Väljas oli -4 kraadi + eile sadas vihma - uiske päris kaasa ei võtnud aga olin valmis kõigeks.

Esimene kilomeeter oli ilmselt kõige hullem. Kõnniteel oli kiilasjää, mul oli jalas suvetoss ja terve keha tõmbas end pingesse. Nagu lehm jää peal. Mitte, et ma kunagi lehmi jääl näinud oleks aga millegi sellisena võis mu jooksmine välja näha küll.

Jalg harjus vaikselt. Kahju, et luupi kaasa ei võtnud, oleks kohe näinud seda pisikest kruusarada ka, mis kõnnitee paremasse serva jäetud oli. Kruusa peal oli ikka oluliselt mõnusam joosta. Ja oh seda vastutuult. *ohkan mingi 5 korda veel*

Päris mitu korda pidin appi võtma numbrid - mitme hingetõmbega jõuan joosta ühe kilomeetri. Kuna mul läks pidevalt sassi, siis ma ei saanudki seda teada. Iga natukese aja tagant arvutasin, et kui ma nüüd kõndima hakkan, lõpetan see ja see kell aga õnneks kõndimiseni ka ei jõudnud.

Umbes 15 km, kui korraks tundsin tuult selja tagant puhumas, märkasin, et enam polegi nii libe. Juhhei! Jään vist ellu selkorral. Kuidagi ma sinna Järveotsa kooli staadionile jõudsin ja kuidagi ma selle 21,2 km tehtud sain. Huh! Tegelikult oli hea olla. Nüüd jääb veel medal ära oodata.

36. Suunto virtuaaljooks numbrites:
distants - 21,2 km (reeglid näevad ette 100 m pikema distantsi läbimist)
aeg - 02:07:32
keskmine tempo - 6:00 min/km
keskmine pulss - 174 bpm
kulutatud energia - 1275 kcal
kiireim km - 2. 5:37
aeglaseim km - 14. 6:17

Selle jooksu pühendasin ma oma heale sõbrale (tsau, Asko), kellel juhtus just täna olema sünnipäev. Järgmine poolmaraton on plaanis ära teha 24. veebruaril.

Ilusat talve jätku seniks! :)

Ühel teisel päeval Paljassaarel

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar