10. detsember 2017

Jõulujutt #2

Jätk eelmisele postitusele...

#5 Jõulukaardid
Mulle meeldib saata jõulukaarte tavaposti teel. Ainuke miinus siinkohal on see, et tänapäeval ei tea ju kellegi aadresse ja kui küsima hakkan, tekitan justkui kohustuse mulle ka saata ja seda ma ka ei taha. Seega, väga palju ma neid ei saada.

Mõnikord olen meisterdanud ka e-kaarte ja neid saatnud e-mailiga või postitanud facebooki, kuid viimasel ajal harvem.

#6 Detsembrikuu eelarve
Detsembrikuu eelarvet on tavaliselt kõigutanud kõige rohkem jooksuvõistlustele regamine, sest detsembris on osavõtutasud väiksemad. Sel aastal regan end ainult ühele võistlusele (Riia poolmaraton), seega tulevad detsembri väljaminekud veidi väiksemad.

Jõuludeaegse ostuhullusega ma kaasa ei lähe. Mõned üksikud kingid teen ja needki on juba varem valmis mõeldud/ostetud. Söön ka tavaliselt, nagu ikka ja jõulutoitude peale ei hullu. Ok, võib-olla mõned kilod mandariinid rohkem aga see on ka kõik.

#7 Jõulud praegu vs minevikus
Lapsena olid jõulud ilmselgelt maagilisemad kui praegu. Kõik need päkapikud, kirjad jõuluvanale, jõuluvaheaeg... Ma ei tea, kas vanasti seda ei olnud või ma ei osanud lihtsalt märgata aga nüüd on jõulud kuidagi väga kommertslikuks muutunud. Jõulud=suur tarbimispüha. Aga kui see kõrvale jätta, siis jõulud meeldivad mulle väga.

Lapsepõlves sai igal aastal ka elus jõulupuu tuppa toodud aga seda ei tee enam ammu, sest nii kahju on tuua üks elus puu tuppa surema. See, et kuusk meile mõistevas keeles seda öelda ei oska, ei tähenda, et ta ei karjuks appi. See, et kuusel pole loomadele sarnast närvisüsteemi, ei tähenda, et ta on õnnelik, et saab toas vaikselt kuivada. Me lihtsalt ei tea, mis sorti valu taim tunda võib. Aga see on ainult minu arvamus ja keegi teine ei pea sedasi mõtlema ning mul on täiesti suva, kui keegi on endale eluskuuse tuppa toonud - sest ilus on küll ju.

Kui mul kunagi on oma aed, siis seal võiks kasvada küll üks kuuseke, mida jõulude aeg ehtida. :)

#8 Kiri jõuluvanale
Tartus (võib-olla mujal ka) on selline armas komme, et linnakuuse okstele pannakse oma kirjad jõuluvanale. Olen isegi sinna kirju riputanud ja lugenud teiste soove, mõtteid ja unistusi.

#9 Heategevus ja 10# Jõululoosid
Need teemad jäävad praegu käsitlemata, sest mul sai jaks otsa. Sorry. :D Lähen natukese aja pärast väiksele matkale, et 2000 km ikka täis tuleks. Ikka veel on liiga palju, umbes 60 km, puudu ja aeg mitte ei halasta.

Ilusat teist adventi!


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar