30. detsember 2017

2017 magusat varjundit

Kui 2016. aasta tõi mulle jooksumaailmas palju (kui mitte kõikidel distantsidel) uusi rekordeid, siis sel aastal oli rekordisadu väiksem. Seevastu sain aga rohkem uusi kogemusi, õppetunde, kohtusin nii paljude ägedate inimestega ja noh, oli täiesti teistmoodi aga imeline aasta. Kui peaks ühe sõnaga aasta 2017 kokku võtma, siis see märksõna oleks päikeseline.

Siis, kui päike Õismäel loojub

Aasta lemmikhetk
Veebruaris kirjutasin, kuidas parim piinamismeetod on korraldada midagi lahedat, lasta huvilistel osa võtta ja siis piinata neid teadmatusega, kas nad said edasi või mitte. Lõpuks, kui tuli kiri, et pääsesin projekti "Eesmärgiks SEB Tallinna maraton", olin vist kõige rõõmsam inimene maamunal. Ok, liialdan aga õnnelik olin küll. Parim hetk terveks aastaks.

Ühistrenn projektiosalistega

Aasta lemmikvaev
Otsus osaleda eelpool mainitud projektis, oli parim. See, et ma sinna pääsesin, oli uskumatu aga äge. Terve teekond maratonini oli nii õpetlik ja kogemusterohke, treenida ühe eesmärgi nimel. Praegu ma enam ei mäleta väga maratoni, pigem on meeles see teekond maratonini.

Ühistrenn projektiosalistega

Aasta lemmikjooks
Hetkel ei kujutaks ette, kui peaks ärkama hommikul 5.20, et tõmmata jalga jooksusussid ja suunduda 30 km'sele jooksule aga ma olen nii rahul, et suvel seda mitu korda tegin. See on see, mis jääb meelde. Ärkamise hetkel mõtled küll, et sured ära aga mitu kuud hiljem näed, et jäid ju ellu. Ei olnud katki midagi. Hommikused jooksud sobisid mulle ka veidi paremini kui õhtused - süda veel magas ja pulss oli madal. Samuti ei olnud päike veel kõrvetavalt kuum (nii harva, kui seda ka oli).

30 km ümber Anne kanali - 15 ringi - jah, miks ka mitte!

Aasta lemmikvõistlus
Selle tiitli saab ilmselgelt Rakvere Ööjooks, mida võib pigem nimetada ööujumiseks. Sellist elamust ei osanud keegi oodata ja mina ei osanud oodata ka uut isiklikku poolmaratoni rekordit. Parim oli asja juures see, et ma olin finišis valmis teise ringi samas tempos otsa jooksma. Ilmselgelt olin ma tol nädalal aasta parimas vormis. Oleks-poleks onju, aga oleks sel päeval olnud maraton... pagan, veits valesti läks see vormi ajastamine. :D

Madalalt finiši poole lendamas

Aasta lemmikvalu
Mõnikord annab 11 sekundit valu parima õppetunni, mida soovida. Kui ma oleksin joosknud Tallinnas maratoni alla nelja tunni, oleks mul jäänud nii palju saamata. Ma oleksin finiši hetkel kogu raskuse lihtsalt unustanud ja järgmine kord samade ämbritega edasi kolistanud. Nüüd jäi kõik meelde, et saaksin edaspidi olla targem. See 11 sekundit mind ei morjenda, sest ma õppisin sellest palju. Ja armas-taeva-isa-anna-mõistust, et ma enam ühelgi maratonil ei jookseks viimased 12 km ilma energiat juurde manustamata.

Pärast Tallinna maratoni ütles kõik üles :D

Aasta lemmikmotiveerimine
Jätkuks eelmisele - pärast Tallinna maratoni küsis Margus Pirksaar "kuidas läks". Ja kui ma  vastasin, et 11 sekundit jäi puudu, hakkas ta naerma, et kammoon, sa parandasid praegu oma maratonirekordit 20 minutit ja kurvastad selle 11 sekundi pärast. See naer kõlab mul siiamaani kõrvus ja toob muige näole. Siis sain ma alles aru, et tegelikult on väga äge.

Juba laagris sain Margus Pirksaare tähelepanu osaliseks :D

Aasta lemmikfiniš
See tunne, kui sa oled jooksnud üle 39 kilomeetri ja sind ootab ees metsik tõus. See hetk, kui oled sealt üles saanud ja teinud viimase 42. kilomeetri kiiremini kui ükski teine kilomeeter sellel jooksul. Jah, Tartu Maraton oli ilus jooks oma magusate ja mõrudate varjunditega.

Las see pilt räägib enda eest

Aasta lemmikmedalid
Päris raske on sel aasta nimetada ühte medalit teistest lemmikumaks. Igal medalil on oma lugu rääkida. Iga medal särab endamoodi. Ühtegi medalit ei vahetaks ma teise vastu. Võib täiesti ausalt öelda, et sel aastal õnnestus mul koguda ainult ilusaid medaleid, sh ka üks poodiumimedal.

2017 medalites

Aasta lemmiksõbrad
Vananemise juures on see hea asi, et mida aeg edasi, seda rohkem ristub su tee ägedate inimestega. Sel aastal olen ma eriti palju tundnud, kui oluline on sinu kõrval seisev inimene. Isegi, kui sa teda ei tunne ja ei tea aga ta elab sulle kaasa. Jah, jutt käib ka Sinust, armas lugeja. Aitäh, et olemas oled!

Üks pisike osa nendest inimestest - team Jooksupartner!

Aasta lemmiktunne
Häid tundeid on olnud palju aga äramärkimist väärib kindlasti üks - SEE tunne, kui ma mõtlen oma viienda maratoni peale. See on samasugune tunne, nagu valdas mind esimese maratoni eel, nagu Helsingi maratoni eel aga mitte Tallinna ega Tartu maratoni eel. Ma ei tea veel, kus see viies maraton tuleb aga mul on juba see õige tunne sees. Lahe.

Luitejooks

Aasta lemmiküllatus
Viis päeva pärast maratoni läksin Saue õhtujooksule (5 km), sest a) ma polnud Sauel kunagi käinud ja b) see jooks oli tasuta. Tänaseks ilmselt mälu juba petab aga jooks läks kerge jalaga, napid sekundid jäid rekordist puudu. Järgmine päev sain aga teada, et jooksin vanuseklassis lausa esimese koha. Ja mitte ainult - jooksu korraldaja tõi mulle medali ja auhinna isiklikult ära. Vau!

Üks sellel aastal saadud särkidest

Aasta lemmikuus
Jaanuaris osalesin oma elu esimeses spordilaagris. Jajah, ma polnud kunagi varem laagrisse sattunud. Laagris sain palju uusi teadmisi ja emotsioone. Praegu saan öelda, et see oli minu selle aasta pika teekonna väike algus.

Jooksulaagris

Aasta lemmiktänu
Põhjuseid, miks olla tänulik, ja inimesi, keda tänada, on palju. Siiski tahaksin siinkohal tänada Janekut, tänu kellele üldse oli selline aasta võimalik. Tänada treenerit Einarit, kes uskus lõpuni, et ka minusugused "kobakäpad" võivad palju ja kiiresti joosta. Lisaks tänusõnad minu kõige suuremale fännile Ergole, kelleta ma poleks jõudnud isegi mitte poolele maale. Ja muidugi, maailma kõige suurem tänu mulle endale, et ma ikka vastu pidasin ja kõik, mis vaja, ära tegin. :D

Parim treener üldse - Einar Kaigas

Aasta lemmiknumbrid
Mõte lebost detsembrist ei kandnud vilja, sest ees ootas 2000 km täis treenimine. Puudu oli just täpselt nii palju, et diivanil lösutamine eesmärki poleks täitnud. Ja 2000 km oli vaja täis saada, sest sest sest see võib jääda viimaseks korraks, mil minu silmad seda näevad. Sellest 2000-st kilomeetrist kuulub puhtalt jooksule 1737 km, ülejäänud kajastab ÜKE't (sh lõigutrenne), matku, ratast ja muidugi killuke ujumist. Aega kulus selleks 345 tundi 297 trenni jooksul. 10 km sai võetud tõuse ja 11 km joostud allamäge.

Kilometraaž kuude lõikes - seisuga 22.12.2017 kokku 2000 km

Aasta lemmikpostitused
Sellel aastal avaldatud postitustest on kõige enam klikke saanud SEB Tallinna maratoni postitus. Sellele järgnesid postitused Paide-Türi jooksust ja Tartu Linnamaratonist.

Ükspäev oli jõusaal nii tühi, et see tuli pildile jäädvustada

Aasta mitteniilemmikud
Kuhu kadusid jooksuvorm? Pärast Ööjooksu tundsin sellist lendu, et hoia ja keela. Umbes nädal enne maratoni aga lagunes kõik kolinal kokku. Treeningpulss oli kõrge, võistluspulss oli kõrge. Puhkeolekupulss õnneks oli sama aga see ei teinud asja paremaks. Kas vormi ajastus läks lihtsalt nihkesse? Lisaks veel see veider närvivalu, mis mind kuskilt teisest dimensioonist külastas.

Siia aastasse mahtus ka esimene jooksuvõistlus, kuhu ma olin end registreerinud, valmis minema aga starti ei jõudnudki - Ülemiste järvejooks. Pole hullu, õnneks toimub see igal aastal.

Siia paigutan ka selle, et Linnajooksude medal oli küll imeilus aga auhind oli veits jama. Aga siin pole midagi teha, ilmselt osavõtjaid on juba nii palju, et ei jõuta enam paremaid asju välja panna (nüüd raudselt tuleb uuel aastal midagi vingemat).

Kui külm kõnnib üle maa

Milline oli teie aasta? Kirjutage ja kommenteerige, oleks põnev lugeda. :)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar