5. november 2017

Treeningnädal 30.10-05.11.2017


Nagu lubatud, siis sellest nädalast kolisin trennid siseruumidesse. Väga põnev oli vahelduseks minna trenni nii, et ei pidanud ise midagi mõtlema ega jälgima. Lihtsalt lähed ja teed, mida treener käseb ning ongi tehtud. Aga mida siis sel nädalal tehtud sai:

E: Puhkepäev. 
Käisin Nõmme 24-7 Fitness spordiklubi avamisel ja soetasin endale soodushinnaga 3-kuu treeningkaardi, lisaks sain ka väikese kingituse. Jõusaal ise oli väga asjalik aga no Laki klubi hiiglaslike aknaid ei asenda miski ja Nõmmel ei olnud neid ühtegi. Kuna Laki oma on ka logistiliselt paremas kohas, siis enamik trenne saavad tehtud seal. Õismäelt Priislele trenni minna oleks ka muidugi seiklus omaette.

T: Fitball&stretching.
Lubasin oktoobris enam mitte trenni teha aga noh, ei pidanud vastu, läksin ikka. Tahtsin alustuseks võtta midagi iisi-briisit aga sattus selline korralik lihastrenn, et hoia ja keela. Väga põnev oli suure füsiopalliga maadelda ja hoida seda minema lendamast. Treening ise keskendus pigem ülakeha lihastele ja tasakaalule.

K: Suvaline aeroobne treening.
Seekord kellaajaliselt sobivasse trenni ei jõudnud ja hilisemat ei viitsinud oodata. Liigutasin end 15 min jooksulindil, stepperil ja rattal, lõpetasin korraliku venitamise ja rullimisega. Seljalihaste rullimine pani aga silmad tuld välja lööma. Kui ma ei teaks, arvaksin, et mu selg on vahepeal kuskil trammi all aega viitnud. Lihased said pai ja loodetavasti on järgmine kord juba parem.

N: Puhkepäev.

R: BodyBalance.
Avan siis treeningsaali ukse ja mida ma näen? Saali valgustasid kümned küünlad ja kaks paberkattega valgustit. Esimene asjana panin ammuli vajunud suu kinni, võtsin mati ja jäin põnevusega trenni algust ootama. BB on üks mu lemmiktrenne aga sellises romantilises valguses polegi ma varem teinud. Kuid seda, milline puunukk ma olen, ma parem ei hakka kommenteerimagi. Treener hüppas paar korda minu juurde ja vajutas mind rohkem venitusse - ta ilmselt ei uskunud, et ma päriselt ka ei paindu. :D

Seal saalis on samuti hiiglaslikud aknad ja lõpuvenituse ajal vaatasin aknast lõputuid mustamäe tulukesi, aju puhkas, patareid said täis laetud - midagi enamat oleks olnud raske soovida. Sellised vist hakkavadki mu enamik reede õhtud nüüd olema.

L: Puhkepäev.
Oli plaani minna aga kuna õhtustele külalistele oli vaja tordike teha, siis jäin martsipani voolima. Võtsin ette liiga ambitsioonika plaani. Ühe tordi asemel sai kaks, üks halloweeni eri ehk ajumustriga ning teine kudumismustriga. Ja niimoodi ma trenni ei jõudnudki... aga vähemalt tordid söödi ära.

P: Jooksmine + venitus.
Jooksin tund aega jooksulindil. Esimesed kümme minutit otsisin õhku taga, kes hapniku kinni keeras? Kuna kardiomasinate alal kedagi teist ei olnud, siis hüppasin korraks lindilt maha ja avasin akna. Kohe palju parem oli. Kokku jooksin tunni ajaga umbes 8 kilomeetrit aga tunne oli, nagu oleks paar tundi saunas istunud.

Mõtted tiirlevad vaikselt juba uue maratoni suunas. Võimalik, et minu viies maraton ehk minijuubel saab tehtud välismaal. Aga on ka võimalus, et jooksen selle taas Tallinnas - järgmine aasta on seal tõenäoliselt jälle uus rada, ehk ei panda midagi hullu sisse. :)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar