29. september 2017

See maagiline kilomeeter

Suve alguses kirjutas treener, et võiksin kord nädalas lõdvestuseks ujuda ühe kilomeetri. Üks kilomeeter? Ikka 100 m? Ei? Mulle väga meeldib vees olla, ujudes püsin nagu veepinnal ka aga üks kilomeeter on minu jaoks ikka müstiliselt pikk distants ujuda (jep, võib itsitada :D). Käisin ujumas küll aga ei mõõtnud kordagi kella ega silma järgi kui palju ma seal vees siplesin.

Enne maratoni käisin expol BENU telgis kehakoostist analüüsimas ja sain kingituseks 1x pääsme MyFitnessisse. Eelmisel reedel võtsingi suuna Rocca al Mare'sse eesmärgiga saada teada, mida tähendab siis üks kilomeeter ujumist. Kes nüüd arvab, et ma selle tähiseni üldse jõudsin, võib uuesti itsitada! :D

Üks basseiniots on 25 m - jube pikk. Lasingi esialgu üks ots korraga, puhkasin ja läksin jälle. Ükshetk vaatasin, et pekki, ma ei jõua niimoodi hommikuks ka valmis ja proovisin 50 m korraga ujuda. Vot see oli alles katsumus, 3/4 distantsi peal tundsin, kuidas tagumik nühib juba basseini põhja, käelihased põlesid, kopsud lakkasid töötamast, õhu asemel ahmisin vett ninna... ja kõrvalrajal ujusid inimesed nagu nalja mitukümmend minutit järjest. JÄRJEST!!!!!

Aeg läks üllatavalt kiiresti. Alla ka ei andnud. Kui tund oli täis tiksunud, tundsin, et enam tõesti ei jaksa. Läksin ära aurusauna, siis tavalisse sauna ja lõpuks lamasin ca 20 min mullivannis. Üksinda. Reedeste õhtute plussid - praktiliselt inimtühi ujula! Kodus näitas kell, et kokku tuli 650 m ujumist ja ca 26-27 min kulus puhtalt ujumisele. 650m tunni ajaga! Pean mainima siinkohal, et see oli ka esimene kord elus üldse nii pikalt vees midagi teha.

Mingi jonn jäi siiski sisse. Kontakteerusin oma ujujast sõbraga: "kaua sa ujud ühte kilomeetrit"?! Vastus pani õhku ahmima... ca 20 minutit. Sain teada, et ei pea koguaeg ühte moodi ujuma (ma ujusin koguaeg koera) - on ka teisi ujumisstiile. Oh, milline üllatus! :D Ja et ujumise keskel võib ju stiili vahetada. Mind blow! Aga mismoodi ma keset ujumist vahetan asendit ilma, et ma ära upun? Ah?

Ega midagi, tuli uuesti minna. Seekord läksin (Tallinna) Arcticusse, kus sain tasuta proovitreeningu. Arcticu miinus on see, et see asub logistiliselt väga halvas kohas aga peab tunnistama - rohkem kui tund aega täiesti inimtühjas ujulas vett nautida on ikka ülim luksus!

Esimene 25 m pani kahtlema, kas see bassein on ikka 25 m pikk - oli küll, küsisin pärast järgi. Väga lihtne oli, mistõttu ujusin sel korral rohkem 50 meetriseid otsi ja samas puhkasin vähem.  Tagumik nühkis ka vähem põhja võrreldes eelmise korraga. Kolmeseks otsaks mul veel mõistust ei jagunud, keha oleks ilmselt välja vedanud küll. Alguses proovisin veidi teisi tehnikaid kasutada aga jäin oma koera-stiilile truuks, ei oska, siis ei oska noh.

Aeg lendas päris kiiresti. Lõpuks jõudsin oma maagilise kilomeetrini. Parampampaaaa!!!! Ühe kilomeetri ajaks tuli 1.07.20!!!! Ma olin ikka päris uhke sel hetkel, tegingi ära. Lubasin endale natuke ka oma lemmik-vee-tegevust, asetasin pea basseini äärele ja lasin kehal lihtsalt vees hõljuda ja lõdvestuda. Ja uskumatu, et ühtegi inimest ei külastanud minu punnitamise ajal basseini, vedas mul.

Natuke numbreid ka:
Esimese korra kiireim 25 m - 55.5 sek
Teise korra kiireim 25 m - 46.5 sek

Esimese korra kiireim 50 m - 2,01.01
Teise korra kiireim 50 m - 1,57.8

Esimese korra aeglaseim 25 m - 1,13.2
Teise korra aeglaseim 25 m - 58.3 sek

Esimese korra aeglaseim 50 m - 2,24.5
Teise korra aeglaseim 50 m - 2,08.01

Ja ei, ärgem muretsegem. Ma rohkem kuhugi basseini ei trügi, ujumisblogi kirjutama ei hakka ja ujumismaratonidele ka ei lähe. Jonn sai jonnitud ja piisab mulle küll! :D Võite mulle kirjutada, kas olete kunagi ühte kilomeetrit ujunud või mis ajaga te üldse ujute ühte kilomeetrit??! Mina igatahes respekteerin küll neid, kes jõuavad ujuda järjest mitu-mitu kilomeetrit, see on ikka paganama raske töö!

4 kommentaari:

 1. Ujumine on super ja kui seda õigesti teha, siis arendab kõik lihasgruppe ning eriti soovitatav kontoris töö tegijale :) krooli ujumine minu lemmik.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Nõus, vesi on mõnus. Kuigi minu ujumine näeb hetkel välja pigem haavatud looma siplemisena aga kes teab, äkki ükspäev õpin päriselt ujuma ka. Krooli ma ei oska hetkel üldse. :D

   Kustuta
 2. Tead ma aplodeerin sulle täiega! Ma suudan ujuda 3 km järjest kroolis ja kunagi tahaks näiteks 5km ujuda aga koera ujuda kilomeeter? Nagu wow, täiega wow! Mina ei suuda. Ma praegu õpin treeneri käe all ja pean ka vahel pulsi tõstmis eesmärgil koera ujuma -appi,kui raske :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Oh, mis sa nüüd siin... :D
   3 km järjest... vau. Kaua sa ujud seda distantsi? Tunni ajaga? Ma ilmselt ei jõua kunagi nii kaugele.
   Minu meelest on koera-stiilis kõige kergem ennast vee peal hoida, seda ma olen alati osanud. Muud tehnikad tekitavad suhteliselt kiiresti uppumise tunde. :D

   Kustuta