17. september 2017

Saue Õhtujooks 2017. Viis päeva pärast maratoni rekordit jahtima?


Saue Õhtujooks oli üks tore üritus. Kuigi Saue ise on linn, siis jooks kuulub heade külajooksude kategooriasse, kus suurem osa jooksjatest/kõndijatest on kohalikud ja neist vähemalt pooled on lapsed. Üritusel oli oma vaim, mille suuremad jooksud on juba ammu kaotanud. Jooks toimus reede õhtul ja osalemine oli tasuta.

Stardinumbri sain kätte kiirelt ja veel oli parasjagu aega, et minna vaatama Saue mõisa. Paraku pidin seda piiluma aia tagant aga asi seegi. Õues oli t-särgiga jooksmise ilm aga kuna neil polnud pakihoidu, pidin jooksma jakiga, et väärtuslikum kraam ei jääks järelvalveta. Eesmärk oli mängida turisti - tutvuda linnaga ja saada head emotsiooni ja seda enam, et maratonist oli möödas vaid viis päeva.

Stardikoridoris oli väga äge seista - kõik soovisid üksteisele mõnusat ja head jooksu, jagati veel õpetussõnu ja õlapatsutusi. Korraldaja kordas veel üle, mis tänavaidpidi tuleb joosta aga olles esimest korda Sauel, ei öelnud mulle need nimed midagi. Sain vaid aru, et mingeid rajamärgistusi ilmselt pole ja tuleb joosta teiste järgi. :D Start lükkus ca 16 minutit edasi aga lõpuks käis see avapauk ikkagi ära. Kella panin käima aga ekraanile panin kuvama vaid kellaaja.

Algus oli kõige raskem. Siis tuli ju masssiga kohe kaasa minna aga kuna mul õnnestus jääda neljapäeval nohusse, siis tõmbas see kopsu korralikult kinni. Korraks tekkis tunne, et see õhk ei liigu kuskilt enam sisse ega välja. Mingi hetk hakkasid kopsud taas tööle ja sai jälle jooksma hakata. Ja nagu ma arvasin - mingeid rajamärgistusi, kilomeetritähiseid ei olnudki. Mul polnud joostes õrna aimugi, kus ma olen ja kui palju veel minna on. Väga hea oli joosta. Lisaks oli rada üsnagi tasane, ei ühtegi arvestatavat tõusu ega ka langust.

Lõpuks olin tänaval, mida mööda enne rongipeatusest kooli juurde kõndisin ja teadsin, et nüüd pole enam palju jäänud. Panin aga auru juurde ja olingi finišis. Seal oli ka kell aga ei taibanud seda kohe vaadata, enda kella panin aga kinni veidi hiljem ja vaadates oma aega, tekkis väike imestus küll. Päris kiirelt jõudsin kohale.

Finišis jagati veel ka diplomeid, õunu ja kuuma teed. Veidi hiljem anti kätte hiiglaslik kast karaskitega - palun võta endale. Üheksa karaskit oli sees aga see kast oli ikka megasuur. Kuhu ma sellisega lähen? Igatahes, tegin kasti lahti, võtsin endale kaks pätsi ja ülejäänud läksid kui soojad saiad kõrvalseisijatele. Mina õnnelik, kõik õnnelikud. :)

Mul oli nii kahju, et ma sõltusin rongist. Autasustamine toimus kooli aulas ja vist kõik osalejad olid end sinna mahutanud. Saal oli rahvast täis, käis mõnus sumin, laval olid medalid, karikad, auhinnad. Tõeline pidu. Kahjuks puudus mul plaan B ja pidin enne autasustamise algust rongile lippama, et ikka koju saada. Sauelt Laagrisse (kus oleks juba bussile saanud) on küll 4 km aga väljas oli pime ja ma mitte ei tahtnud mööda maanteed kõmpida niimoodi.

Seda, et ma end end poodiumile jooksin, sain teada alles järgmine päev. Ja mitte ainult poodiumile, sain oma vanuseklassis lausa esimese koha. Heh. Lahe. Pean nüüd medalile veel järgi minema. Kes sellist tulemust oleks oodanud?! Maraton tegi tugevaks! :D

Saue Õhtujooks numbrites:
distants - 5 km
aeg: 0:23:24 - rekord jäi kõigest 14 sekundi kaugusele :)
keskmine tempo: 4:41 min/km
koht: 76/316, naistest 10. ja vanuseklassis 1!!!!!

2 kommentaari:

 1. Väikeste kohtade jooksud ongi lahedad ja lihtsad, olen ka ise Jõhvi rahvajooksul sama kogenud.Kas mulle tundub või see ongi nii, et pärast igat maratoni taastumine kuidagi kergem :) see võikski nii jääda.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma pole eriti käinud sellistel väiekstel jooksudel aga eranditult on need kõik väga toredad olnud.
   Mul eelmiste maratonide järgselt taastumine nii lihtsalt ei läinud. Esimesel korral olin ca kuu aega, teisel korral kaks nädalat maas. Seetõttu panebki praegune imestama. Aga võiks jääda nii küll. :D

   Kustuta