8. september 2017

Nike Noortejooks 2017. Maratoni eel.


Mida vähemaks tiksub minuteid maratonini, seda ebakindlamaks ma muutun. Mulle tundub, et minu parim jooksuvorm jäi kuhugi 11. ja 20. augusti vahele ning tänaseks on see kuhugi kaugustesse põgenenud. Kas see tuleb maratoni eelsest ärevusest? Või nädalasest jooksupausist? Eks pühapäeval ole näha, kõik läheb nagu peab.

Maratoniks olen seadnud hetkel kolm eesmärki:
Põhieesmärk ehk maksimumeesmärk: stardin 4h tempogrupiga ja jooksen ajaks 3:59:59
Miinimumeesmärk: 4:15:00 - see peaks olema täiesti teostatav ja parandaksin seeläbi ka oma eelmise maratoni aega
Realistlik eesmärk: 4:05-4:10 - tunnen hetkel, et see on see aeg, mis võib tulla...

Ühe neist ikka täidan? :D


Aga Nike Noortejooksust ka natukene.

Lugesin ükspäev ühte postitust - "Issi, jookseme võidu selle kujuni" - võite ise arvata, kuidas see lugu lõppes. Nike noortejooks kuulub sarnaste lugude kategooriasse. No on vaja enne maratoni ronida sellistesse kohtadesse? Jaaa, ikka on vaja.

Stardinumbreid jagati välja 3500 ja minul õnnestus neist õige pisike saada. Oleks olnud päris hea võimalus joosta hea aeg aga plaan oli kõndida. Selleks, et ma ühtegi jooksusammu ei teeks, panin end paksult riidesse ja jalga torkasin jooksmiseks mittesobilikud jalanõud. Ennast teades. Raja trajektoori kohta ütleks, et oli üks mõnus jalutuskäik vanalinnas - ega muidu sinna ju niisama ei satu. Äge oli näha ka nii palju erineva tausta ja treenitusega inimesi rajal. Kella mul muidugi ei olnud, telefoni jätsin vihmakartuses pakihoidu ja seega kulgesingi rahulikult omas tempos.

Finišisirge võttis veidi muigele. Nimelt tiksus kell 39ndat minutit ja lõpuajaks tuli 0:39:35. Veidi ootamatu, oleks oodanud suuremaid numbreid. Keskmiseks kilomeetriajaks tuli 7:56 min - umbes nagu Maijooksulgi. Kui keegi tahab edaspidi minuga jalutama tulla, siis teab arvestada, mis tempoga ma kõnnin. ;) Medal kaela, joogipudel kätte ja koju ära. Tore oli!

Medal oli seekord ilus

2 kommentaari:

  1. Põhieesmärk tuleb ära! Raudselt!

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Pöidlad pihku! Sulle ka kerget jalga homseks ja tugevat taganttuult. ;)

      Kustuta