23. juuli 2017

Puhkan ehk 243 km tehtud, 68 km veel jäänud

Ilus Tartu

Ohsa, kus on olnud alles kuu... Tundub, et sel kuul tuleb lausa 300 treeningkilomeetrit täis. Asja teeb vaid grammi võrra hullemaks tõsiasi, et mul on töölt puhkus võetud, mis omakorda tähendab, et lisaks treeningutele olen saanud ka väga palju ringi sõita, kõndida ja ronida.

Kui eelmisel aastal lõin puhkuse ajal trennidele suhteliselt kergelt käega, siis seekord on asi teisiti. Ühte ja teistpidi nuputades olen ikka plaani saanud ära täita. Suuremalt jaolt ikka une arvelt...

Üks hommik näiteks ärkasin kell 5:15, et ära teha 22 km pikkune jooksuring, et olla valmis esimesel võimalusel startima Läti suunas. Arvasin, et Tartu on künklik aga Gauja jõe kaldad panevad tunduvalt rohkem õhku ahmima. Jalad teadsid õhtul täpselt, kui palju nad olid vaeva näinud aga seisin ikka veel püsti. :D

Erglu klintis, Gauja jõgi. Ja see oli alles liivamäe tipp...

Ka täna olen juba 25 km pikkusele jooksuringile varahommikul linnukese taha pannud, tänane eesmärk oli pigem vältida kuumust ja see õnnestus hästi. Ja nii ilusat jooksu pole ammu olnud - esimesed 10 km valitses ümberringi tihe udu, millest paistis õrnalt läbi päike. Samas oli iga sõidutee ületus kui loterii - üle tee tuli joosta vaid kõrvadele lootes.

Väike osa imeilusast Viru rabast

Ja ühte kohta soovitan külastada neil, kes sinna sattunud veel pole - Viru raba, mis asub Harjumaal Lahemaa rahvuspargis. Tõeliselt ilus koht. Ujumisriided tasub ka selga panna, sest rajale on tehtud väga mõnus supluskoht.

***

Tänan ka neid, kes kirjutasid ja kommenteerisid. Kui puhkus läbi, siis süvenen põhjalikumalt. Mõned mõtted juba tekkisid. :)

Ükspäev laulis bussis üks koolieelik pideva joruna ühte lauset: "ma olen vapper, tubli ja hea". Mõtlen, et kui järgmise nädala ka veel üle elan, siis laulan samamoodi!

Juminda poolsaare tipus olid vaid väikesed kivid

3 kommentaari:

 1. ma täna hommikul ärkasin kell 4:30 ja 4:45paiku umbes olin juba jooksmas udus. küll ainult 16,6km aga ainult viimased 600m olid paksu uduta :) tänu nii vara alustamisele, mul juba tänane teine jooksuring ka tehtud 34,4km :P seda küll täitsa soojas ilmas juba...
  PS! Lahemaal ja seda ka Viru raba rajal toimub augusti lõpus Lahemaa 100km jooks, nii et tasub osa võtta :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Huh... Sa jooksed ikka väga palju. Nädalas vist samapalju kui ma ühes kuus. Lahe! 🙄
   100 km korraga joosta tundub hetkel nii kauge, püüan veidi veel selle maratoniga maadelda. 😊

   Kustuta
  2. Natuke vähem ikka, sellel nädalal kogunes 295,6km :)
   Seal on 30km rada ka aga see ei vii Viru rabasse kahjuks :(
   Küll need maratonimaadlemised seljavõiduga lõppevad! (Y)

   Kustuta