19. märts 2017

Nädala kokkuvõte 13.03-19.03

Tuleb välja, et maratoni alla 4 tunni läbimiseks, tuleks nädalas joosta keskmiselt 27,3 km, seda 3,2 treeningu näol, millest 2,2 korda tuleks joosta (viide). Kuna ma jooksen hetkel nädalas üle 40 km ja kulutan selleks kõvasti üle 3 tunni, siis mul on ilmselgelt potentsiaali joosta maraton hoopis alla 3 tunni. Aga enne seda peaksin ma ca 20 kg juurde võtma, sest keskmiselt nii kiiresti jooksnud maratoonarid kaalusid veidi üle 70 kg. Noh, plaan on vähemalt nüüd kindlalt paigas!!! :D

ESMASPÄEV
Puhkepäev.

TEISIPÄEV
Eesmärk: ÜKE Jooksupartneriga
Tulemus: soojendusjooks; jooksuharjutused; lõigud, üle tõkete hüpped, veel jooksmist; veidi jõuharjutusi ja venitus; aeg kokku: 1:30:00

Treening toimus Lasnamäe kergejõustikuhallis ja treeneriks oli Einar Kaigas. Alustasin soojendusjooksuga. Mingi hetk pidas Einar mind kinni ja vibutas näppu, et need tossud mulle ei sobi. Nimelt olid mul esimest korda jalas uued Pegasused ja ei sobinud sellepärast, et mu jalg vajub veidi sissepoole ning peaksin kindlasti kandma toestusega tosse. Õnneks saan peagi sisetallad kätte ja siis peaks parem olema.

Siis tegime hunnik jooksuharjutusi ja hakkasime 50 m lõike paugutama. Ikka täiega, nii et veri ninast väljas ja oksemaik suus. :D Kui olime miljon korda lõigutanud, tegime üle tõkete hüppeid - 10 hüpet ja kiirendus otsa. Umbes kaks miljonit ringi. Oh, see võttis ikka korralikult läbi.

Kui lõpuks asi venitusteni jõudis, siis oli tunne nagu oleksin just 10 km täistempoga maha jooksnud. Korralik aga mõnus trenn! Hallis oli muidugi ka megapalav, nagu oleks saunas olnud. Kokku võttis mul Lasnamäel trennis käimine aega üle 4 tunni. Trenn oli hea ja tore aga ajast hakkas veidi kahju küll...


KOLMAPÄEV
Eesmärk: 6 km pulsiga 145 bpm + üke
Tulemus:
a) 6,02 km, keskmine pulss 146 bpm, aeg 00:45:47; keskmine kiirus 7:34 min/km.
b) tavapärane üke, aeg 00:30:34.

Eelmine trenn andis tunda igas lihaskius, mul polnud vist ühtegi kohta, mis poleks olnud piimhapet täis. Lisaks olin energiast täiesti tühi aga midagi ma ikkagi ära tegin! Treener andis teada, et suvel saan 30 km otsi ka joosta. Niisama. Lihtsalt. See kõlab ehk veidi "sa-oled-peast-segi" aga ei jõua ära oodata! Ma isegi tean juba, kuhu ma selleks jooksma lähen.


NELJAPÄEV
Eesmärk: 8 km pulsiga 145 bpm
Tulemus: 8,05 km, keskmine pulss 146 bpm, aeg 00:58:00, keskmine kiirus 7:11 min/km

Seekord oli kõik lihtsalt nii hästi. Kui eelmine nädal kulus 8 km ringi jaoks 1:06:00, siis seekord töötasid jalad lausa 8 minutit kiiremini. Aga ilmselgelt ei ole asi selles, et mina oleks nädalaga jubedalt arenenud, vaid tuult, lund ja jääd oli palju vähem.


REEDE
Puhkepäev.


LAUPÄEV
Eesmärk: ÜKE Jooksupartneriga
Tulemus:
a) soojendusjooks, trepijooksud, harjutused suunaga mäest üles, aeg 01:07:50
b) kõhulihaste surm, venitus, aeg ca 41 min

Täna viis treeningu läbi Kaarel Jõeväli. Kohale jõudes tervitas treener suure naeratusega ja mitte miski ei paljastanud tema plaani panna meid armastama treppe. Ja neid trepiastmeid, mida armastada, oli palju! Põlvetõsted, ilusam külg ees jooks, tugevam külg ees jooks, hüpped, väljaasted, kiirendused... mul värisesid jalad enne, kui pool sellest kõigest läbigi sai.

Järgmisena suundusime ühe künka juurde, et teha mõned ülesmäge harjutused. Sai jalgade värinasse veelgi funki juurde. Spordisaali jaoks oli Kaarel aga pannud kokku killer-kõhulihaste-kava. Mul tekkis tõsine kahtlus, kas mul üldse kõhulihaseid olemas on ja oi, kui mul uueks nädalaks nüüd sikspäkki ei ole! Lõpetuseks saime veidi istuda ka. Ikka seina ääres ja ilma toolita. Eks näis, kas ma pühapäeva hommikul üldse enam tõusen.

Kokkuvõttes oli jällegi väga tore trenn. Mulle meeldib, et siiani on olnud Jooksupartneri trennid nii vaheldusrikkad. Lisaks saab palju nalja ka! Trepijookse tahaks kindlasti veel teha!

Värisevate jalgadega seltskond lossi taustal


PÜHAPÄEV
Eesmärk: 16 km pulsiga 140-150 bpm.
Tulemus: 16,03 km, keskmine pulss 150 bpm, aeg 1:58:08, keskmine kiirus 7:22 min/km

Täiesti ideaalne jooksuilm. Ainuke, mis kehvasti oli - mu kätel pole vist kunagi piisavalt soe. Hoolimata kahest paarist kinnastest, olid näpud juba poole peal jääkamakad. Ja muideks, haned andsid väga häälekalt märku, et nemad on kohal ja kevad võib nüüd ka tulla! Juhei!


Nädala kilometraaž: 41,3 km

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar