31. märts 2017

Märtsi kokkuvõte

Olen nüüdseks terve kuu treeninud spetsiaalselt Tallinna maratoniks. Siinkohal pean tänama ja ka kiitma oma treenerit Einarit, väga põnev on olnud! Edaspidi ma iganädalaseid kokkuvõtteid enam iga nädal ei tee, kuidagi üksluiseks kisuvad need postitused ja eks veidi põnevamad asjad hakkavad ka vaikselt pildile trügima.

Küsite, kas on ka vahet enne ja nüüd? Jah, on küll.

Esiteks, tean alati, mida teha tuleb. Kui varem tuli tihti ette olukord, kus jooksma minnes vaatasin tuju järgi, kas hakkasin lõigutama või pikka maad jooksma, siis nüüd on kindel trenn kindlal päeval. Teiseks, hea on jälgida arengut, kuna nädalad on enam-vähem ühesugused. Kolmandaks ja ehk kõige suuremaks teguriks on suurenenud nälg. Puhkepäevadel tahaks täiega trenni minna ja trennis tahaks veel rohkem ära teha aga plaan seab mõningad piirid ette. Märts õnneks veel komistuskive teele ei laotanud aga aprillis on neid tulemas päris mitu tükki.

Suurena tunduv Tallinn muutub väikeseks, kui peab pikka maad jooksma - üks ots kõigest  9 km!

Märts numbrites:
Treeningsessioone: 35x
... treeningpäevi oli kokku 22
Treeningutele kulunud aeg: ca 31 tundi
Kokku kogutud kilomeetrid: 186,8 km
... ainult jooksukilomeetrid: ~144 km
... (jaanuaris ~119 km, veebruaris ~96 km)
Trennidega põletatud kalorid: 11 642 kcal


Ei saa ka mainimata jätte kahte kuukommentaari:
  • Rääkisin ühele M100 projektist, et saan nüüd treeneri abiga tõhusamalt maratoniks treenida ja ennast vähem lõhkuda. Vastus oli: "issand, ega sa nüüd endale liiga ometi ei tee"!
  • Üks küsis, millal see maraton mul on. Vastasin, et sügisel. Reaktsioon: "aga see on ju nii kaugel"! Hiljem selgus, et tal on plaanis minna juunis poolmaratoni jooksma, seega oli tema imestus vähe kummaline. :D


Tavapärane ÜKE arvutiekraanil

Hetked märtsis:
  • Käisin märtsi alguses esimest korda elus käesurumise trennis. Väga põnev oli. Peab mainima, et päris tehniline ala, toore jõuga pole midagi teha.
  • Sain oma esimese jooksuplaani, mille järgi maratoniks valmistuda.
  • Sain jooksuvarustusse täiendust uute jalatsite ja sääriste näol.
  • Käisin ka esimeses M100 projekti ühistrennis.
  • Natuke teemast välja ka - soetasin endale oma päris esimesed aktsiad. Väga põnev vol2!

Aprillis ootab ees Parkmetsa jooks aga jooksen koos lastega nagu ikka. Ja ilmselt ka üks pähklitest, kuidas ma sellel nädalavahetusel treeningkava täidan. Sellest nädal hiljem võtan osa aga Luitejooksust. Kuna tegemist on üsna raske jooksuga, siis erilisi ootuseid ei ole. Lähen ja vaatan, mida kevadised luited pakuvad! :)

Jooksujalatsite kohta tarkust kogumas

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar