15. oktoober 2016

Motivatsiooniks

Hiljuti nägin ma väga kummalist unenägu:
Jalutasin ühe ammuse sõbrannaga mere kaldal. Õues oli jahe ja tuuline, meri lainetas korralikult. Meil mõlemal olid seljas tuulejoped. Ühtäkki tundsin, et ma tahan minna ujuma, kuid sõbranna manitses, et ära mine, vesi on külm ja lained on suured.
Ühtäkki leidsin ma end madalas vees, kus lained käisid üle pea. Vesi oli väga mudane ja rämpsu täis. Iga lainega ma vajusin vee alla ja ma pidin ujuma pinnale. Iga kord, kui sain natuke edasi ujutud, lükkas laine mind tagasi kaldale. Kuid ma ei jätnud jonni ning läksin uuesti ja uuesti. 
Mingil hetkel avastasin ma ennast istumas kuskil pisikesel saarekesel, kus enam ei olnud tuult ja ümberringi oli puhas ja vaikne meri. Vesi hakkas vaikselt kaduma aga nägin eespool veel ühte veekogu ja teadsin, et ma pean sealt veel üle saama.
Siis vaatasin tagasi, kust ma tulin. Kalda peal istus see sama sõbranna, kes jäi minust maha. Ta oli endale selga pannud minu jope ja lehvitas veel kurvalt. See võis olla ka mingi teine mina, kes ei tahtnud mugavustsoonist väljuda ja seetõttu jäi paigale tammuma. Mina seal saarekesel tundsin ennast hästi, sest olin jõudnud kaugele... ja siis ma ilmselgelt ärkasin ning ei saanud teada, mis edasi sai. 

Selline sügavamõtteline uni. Laupäeva õhtu jätkuks veel mõned mõtteterad, mida olen enda jaoks kirja pannud:

Kui sa juba oled läbimas põrgut, siis hoia end edasi minemas. Ära jää seisma. Ära jää püsima ebaõnnestumistesse.

Iga sinu raisatud võimaluse saab keegi teine endale. Kui sina seda ei tee, teeb seda keegi teine. 

Ma olen kõigega rahul, ma lihtsalt tahan rohkem! Muidugi ma olen tänulik kõikide heade asjade eest, mis mul elus juhtuvad aga ma ei taha jääda paigale tammuma, ma tahan minna edasi!

A river cuts trough a rock not because its power, but its persictence! Üks ilusamini kirja pandud mõte. Nii on!

Success is getting up one more time than you have been knocked down. Alguses küsitakse: miks sa seda teed? Hiljem juba: kuidas sa seda teed? Ja siis öeldakse: ütle mulle lihtsaim viis, kuidas saada sama tulemus.

Don't give up what you want most for what you want now. Ajutine õnn vs pikaajalisem õnn. Kuigi jah, seda on kergem öelda, kui teha. :)

Pilt: pixabay

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar