4. oktoober 2016

Kuidas edasi?

Selle aasta jooksualased eesmärgid said ilusti sooritatud. Võiks isegi öelda, et jooksuhooaeg oli loodetust paremgi. Hetkel tundub, et võin sellele hooajale punkti ära panna.

5km: eesmärk oli joosta alla 25 minuti. Jooksin Saucony jooksul 23:11. Uueks eesmärgiks saab siinkohal püüelda sinna 20 minuti lähedale. See tähendab muidugi kilomeetri ajaks 4 min aga ma olen üsna optimistlik - kui mitte järgmine, ülejärgmine, siis mingi aasta ikka.

10km: eesmärk oli joosta 50 minutit. Jooksin Rapla jooksul 48:05. Samuti jooksin Saku poolmaratonil esimesed 10km paar sekundit üle 50 minuti. Uueks eesmärgiks saab siin pürgida 45 minutile lähemale, kuid väga lootust ei hellita hetkel.

21,1 km: sellel distantsil oli kõige raskem murda läbi 2 tunni müürist. Päris mitu aastat kulus selle lammutamiseks. Sel aastal see ka lõpuks õnnestus ja lausa kaks korda. SEBil õnnestus joosta kuuma kiuste 1:55:56. Sakus oli kindel plaan joosta samasse kanti aga kuna jooksust kujunes korralik võistlus, siis punnitasin lausa 1:49:43 välja. Siinkohal väga suurt eesmärki ei püstitagi, hea, kui saaks veel kirja mõne aja alla 1:50:00. 

42,2 km: minu selle aasta suurim ettevõtmine - Helsinki City Marathon. Tahtsin joosta 4:30:00 aga olin suutnud suvega end paremasse vormi treenida ja jooksin hoopis 4:19:54. Arvestades seda, milline on Helsingi maratoni rajaprofiil, on mul vaid üks küsimus: kas tasasemal maal suudaksin joosta 4 tundi? Helljeee... see saabki minu uueks maratoni eesmärgiks. Kui mitte täna, siis homme kindlasti murran end alla 4 tunni meeste sekka, hehe.

Nüüd tuleb aga kõige raskem küsimus: kuidas edasi?

Ma suutsin iseenda, google ja kaasaelajate tarkusega jõuda nii kaugele, kus ma hetkel olen aga kuidas teha seda kõike veel paremini?

Kui ajas tagasi mõelda, siis Helsingi maratoniks polnud ma veel päris valmis. Seda õiget jooksusammu, kerget jalga ja head minekut tundsin alles poolteist kuud hiljem Sakus. Seega tuleb uuel aastal hakata kas tunduvalt varem väljas pikki maid jooksma või tuleb maraton nihutada hilisemaks... aga uue aastani on õnneks veel aega, seega hetkel võtan veidi vabamalt ja lasen mõtetel koguneda. :)

2016a sain kokku 7 medalit

4 kommentaari:

 1. Äkki tahaksid Tallinnas hoopis jooksuklubiga liituda ja kava järgi treenida? Ma kahtlustan, et sulle sobiks see päris hästi. :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Jaa, ka see mõte on mul peast läbi käinud. Pean täitsa mõtlema selle üle. :)

   Kustuta
 2. Sul on ju väga hea hooaeg olnud, kõikide distantside rekordid on värskendust saanud!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Jep, see aasta oli tõesti kuidagi väga hea jooksuaasta. :)

   Kustuta