28. august 2016

Mõned põnevad maratonid

Mulle sattus pihku selline ajakiri nagu Distance Running, kus on kirjas maailma suurimad (?) maratonid. Eesti omadest on ära märgitud SEB Tallinna Maraton ja Tartu Linnamaraton.

Mulle endale jäid silma näiteks sellised põnevad maratonid:

Old Mutual Two Oceans Marathon.
Kodulehel ma tegelikult maratoni distantsi ei leidnudki, oli ultra, poolmaraton ja mõned veel. Aga ultra rada vaadates on näha, et rada kulgeb natuke India ookeani ja siis Atlandi ookeani juurest. Lehekülg ise väidab, et tegemist on maailma kõige ilusama maratoniga. Osalemistasusid hetkel ei leidnud. Ja no see medal:

Sparkasse 3-länder Marathon.
See tundub põnev jooks olevat, sest maratoni start on Saksamaal, läbib Šveitsi ja Austriat ning suundub tagasi stardipaika. Osalemistasu 55-73 eurot.


Antarctic Ice Marathon.
http://www.icemarathon.com/
Selle maratoni nimi räägib juba enda eest. Täielik hullumeelsus. See jooks vajab vist küll täiesti teistsugust varustust ja ettevalmistust. Ja tahate teada, kui palju on osalemistasu? "The overall fee is EUR 13,800, which can be paid via installments." Selle raha eest saab ka kogu komplekti, alates Antarktikasse sõidust kuni tagasisõiduni.


North Pole Marathon.
Koduleht väidab, et tegemist maailma jahedaima maratoniga, hehe. Uskumatu, et leidub selliseid hulle, kes tõepoolest sellistel jooksudel osalevad. Selle hinnatase jääb samasse kanti nagu eelmine ja saab samuti täiskomplekti, reis kestab 5 päeva.


Midnight Sun Marathon.
Toimub kuskil Norra põhjaosas (ilmselgelt). Osalemistasu on 91-110 eurot. Ürituse raames toimub ka Polar Night Halfmarathon.

Great Wall Marathon.
http://great-wall-marathon.com/
5164 astet ajalugu ehk maraton mööda Hiina müüri. Osalemistasu kõigest 1393 eurot.  See sisaldab muidugi 6 päevast trippi. Ei kujuta ettegi, mitu tundi (päeva?) selle raja läbimiseks kuluda võiks.


Walt Disney World Marathon.
http://www.rundisney.com/disneyworld-marathon/
See tundub olevat pigem tõeline elamusjooks. Asukohaks siis Florida. Disneyworldi jooksuüritusi toimub ka nt Pariisis, kus pikimaks distantsiks on poolmaraton. Florida omal on osalemistasu 160 eurot. Ütleme nii, et kui kunagi rikkaks saan, siis sellel osaleks küll. :D


Tundub igav? Aga kuidas oleks maraton, kus on inimene vs hobune? Aga jooks koos elevantide, tiigrite ja lõvidega? Aga väike jooks Põhja-Koreas (iseasi, kas riiki sisse lubatakse - eelmine aasta lubati ca 25 välismaalast jooksma)? See on vaid väike valik "huvitavatest maratonidest", mida google lisaks andis. :D

2 kommentaari:

 1. Walt Disney World Marathon - ise osaletud järjest 3-l päeval 5km-21,1km-42,2km mõned aastad tagasi. ainuke alla 3tunni maraton :)
  Two ocean marathonil tahaks kunagi osaleda aga need külmad kohad pole minu jaoks :) kallivõitu ka kuigi kogupakett hinnas...

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Disney üritus oli kindlasti meeldejääv kogemus. Kunagi ehk õnnestub mul endalgi seal osaleda, kes teab. Aga joosta maraton alla 3 tunni pärast seda, kui eelneval päeval on joostud poolmaraton ja enne seda 5km? Väga lahe. :)

   Kustuta