30. juuli 2016

Juuli kokkuvõte ja 2 nädalat maratonini

Aprillis jooksin ma veidi üle 100km.
Mais 148,7km.
Juunis 150,3km.
Juulis... ma pole kunagi varem ühes kuus nii palju jooksnud.


Juuli esimese kahe nädalaga olin jooksnud pea 100 km juba täis (vau, ise ka imestan) ja vaikselt juba mõtlesin, kas 200 km tuleb kuu lõpuks täis aga siis juhtus see, mis alati juhtub - elu segas vahele. Seekord siis puhkuse näol, mis tähendas palju jalgsi/sõidukiga liikumist ja mõnevõrra vähem jooksmist.

Võistlusi oli 1 - Saucony Tartu Südalinna Jooks, 5km. Ametlikult 5km isiklik rekord parandatud (00:23:11). Lõppkokkuvõttes olen tulemusega ülirahul.
Jooksutrenne: 13 - päris vähe...
Muid trenne: 2 - nagu juuniski, kokku 15 trennipäeva.
Puhkepäevi: homsega koos 16 - paneb kukalt kratsima küll, kas seda on ehk liiga palju?

Jooksukilometraaž: Polari järgi 187,4 km aga see on täielik tüng. Alguses vaatasin, et ohoh aga siis tuli meelde, et siit tuleb maha võtta üks joonistamisele kulunud trajektoor ja kaks paadiga sõitu. :D Ehk siis juulis jooksin ma tegelikult: 160,6 km

Kõige pikem jooks ajaliselt kestis 02:50:01 ja läbisin selle ajaga 23,1 km. Selgeks sai see, et nii pikki jookse ei tasu teha männimetsas, sest lõpuks võtab pildi ikka korralikult virvendama. Mets hüpnotiseeris ära. Aga samas püsis pulss alla 150 l/min ja üldse oli kerge joosta.

Kõige pikem jooks distantsilt oli 23,9 km ja aega kulus selleks 02:48:10. Jooksin seekord Murastesse. Mulle meeldib see turvatunne, et vajadusel saab iga hetk astuda teelt kõrvale, kõndida lähimasse bussipeatusesse ja sõita koju tagasi. Seekord lõppes jooks aga Kakumäe Selveris, kus ma pidin viimases hädas hoopis oma joogiveevarusid täiendama. Aga iseenesest oli väga hea ja kerge jooks, kasvatas täiega enesekindlust maratoni osas.

Igaksjuhuks mainin, et suurem osa minu jooksudest on ikka palju palju lühemad. Nii 8-9 km ja jäävad sinna 1 tunni kanti. Nendest on lihtsalt igavam rääkida. ;)

Paaril korral käisin trenni tegemas ka Tartus Anne kanali ääres. Seal on uus uhke välijõusaal ja ma olen täiesti kindel, et seda ei projekteerinud asjatundjad. Ma ei hakka rääkimagi nendest metallist jooksutõketest, mis on mulle nabani... vaadake näiteks neid pilte:


Jepp, mida rohkem harjutust sooritad, seda rohkem mossi läheb nägu. Need pole ainukesed seal ja ma ei saa aru, mida sellega öelda tahetakse? Et a'la ma ei tohi üle 3 lõuatõmbe teha, sest rohkem on halb?!? Miks? Või ma ei saa lihtsalt pointile pihta... Aga kui need kõrvale jätta, siis tegelikult on täiega äge koht valmis tehtud.

***

Juuli oli trennide mõttes üllatavalt hea võrreldes eelmiste aastatega. Üleelmine suvi, kui ma esimeseks maratoniks valmistusin, siis käisin jooksmas/trennis kas hästi vara või megahilja aga tänavu ei olnud ilm kuidagi takistuseks. Seda enam poeb minusse kahtluseuss, et teist maratoni jooksen põrgukuumuses. Kaks nädalat ongi jäänud... Kas ma olen valmis? JAAA! :)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar