6. juuni 2016

IV Rapla Selveri Suurjooks 2016

Uus 10km PB - 00:48:05 (eelmine 00:52:25)!!! Omg!!!

***

Seekord tegin jooksuks valmistumisel vist kõik teistpidi võrreldes tavapärasega, mistõttu mul väga kõrgeid ootuseid tegelikult Raplasse minnes ei olnud (salaja ikka olid :D). Noh, reede oli näiteks 100% patupäev. Juba hommik algas tervisedenduse konverentsiga ja tavaliselt tähendavad sellised üritused lisaks huvitavatele loengutele ka palju süüa. Vahepeal vahetasin linna, liitusin Suvejooksu koosolekuga ja söömine jätkus. Lõpuks kui koju jõudsin, siis jõudsin tõdemusele, et mida isadel ikka muud teha on, kui tütre kojutuleku puhul osta näiteks sügavkülm jäätist täis. Ja teadagi, mul pole ju südant öelda ei. :D Laupäeval aga käisime Saadjärvel paaditamas. Algus oli hea aga siis tõusis tuul - üle paadi pritsivad lained + külm tuul = midagi head kindlasti mitte. Õhtul sai veel tagasi Tallinna, öösel kell 1 magama ja see oli vaid hetk, kui äratuskell juba 6:15 helises. Ärkamise asemel oleks tahtnud ikka mõnuga edasi põõnata. Hommikusööki mul polnud, lootsin, et Raplas saab poodi (saigi aga valik oli päris kesine, sõin lihapiruka ja kaeraküpsise, kõik).

Raplasse jõudsin ma ca 3 tundi enne starti. Ma olin kaasa võtnud riided vastavalt ilmateatele: päike ja 16 kraadi sooja. Ja appikene, kui külm seal oli. Ma olen jumala kindel, et temperatuur võis tuule käes isegi miinustes olla. :D Lonkisin siis lõdisedes need 3km rongijaamast stardipaika, võtsin numbri ja soojendasin end Selveris. Kui aeg oli teha soojendusjooksu, hakkas vihma tibutama, jätsin soojenduse hoopis katki ja kirusin, et keset suve on järsku talv saabunud. Läksin ca 10min enne starti stardikoridori mõttega, saab mis saab. Ikka niiiii kkküüüllllmmm oli! Tagantjärgi tarkus on muidugi, et parem külm kui lõõskav päike.

Olen varem seda rada jooksnud ja teadsin, et on kiire rada. Ilma eriliste tõusude ja langusteta, nagu üks pirakas staadioniring. Stardis oli nagu ikka, väga hea minek. Sain oma uuelt kellalt ju isegi vaadata kui kiiresti ma hetkel jooksen ja ausalt, see kell oli ikka päris suur motivaator. Kohe, kui tempo hakkas langema, proovisin kiiremini joosta. Ilma kellata ma poleks ju teadnud, et tempo langeb. Miks ma alles nüüd sellise kella endale sain???

Kui Harku järve jooksul tuli surm juba 2. km silme ette, siis Raplas oli väga hea joosta. Mitte kordagi ei tekkinud enesepiinamise tunnet, muidugi oli raske aga oleks võinud hullem olla. Proovisin maanteel püsida alati kellegi taga, sest tuul kippus vastu puhuma. Ühe korra oligi nii, et jäin ühe noormehe taha kinni, kes jooksis tempos 5:30 vms ja ma ei saanud ära, sest vastutuul oli just sellel lõigul nii tugev ja paljas mõtlemine sellest ise läbi lõigata, kiirendas pulssi. Lõpuks tuli tagantpoolt üks teine jooksja, kellelt haarasin kohe sabast kinni ja sain jälle kiiremini joosta.

Esimeses joogipunktis võtsin lonksu spordijooki aga teise jätsin külma südamega vahele. Esiteks hakkas vaikselt sadama ja teiseks hoog oli endiselt nii hea, et kahju oli seda vähendada. Ca 2km enne lõppu juba korralikult kallama. Kui mul vahepeal juba hakkas nagu soe sisse tulema, siis lõpujoonest astusin ikka lõdisedes üle. Igakord km postist möödudes ei suutnud uskuda, et ma nii kiiresti olen jooksnud. Vahepeal oli tunne, et võiks isegi veel kiiremini, kui vaid kopsud suudaks rohkem hapnikku vereringesse pressida. 9km'le minnes oli aga selge, et aeg tuleb alla 50min aga et hoopis 48minutit??? Seda ma ei uskunud enne kui lõpuprotokolli vaatasin. See teeb ju üle 4min ajaparandust!

Distants: 10km (sel aastal oli siis kaardistatud rada, mul kell näitas 9,9km)
Aeg: 00:48:05 (neto)
Keskmine km aeg: 04:52 min/km (vau!)
Max km aeg: 04:00 min/km
Keskmine kiirus: 12,5 km/h
Koht: 390/789 ja naistest 62/303

Sinine on kiirus, punane pulss, hall rajaprofiil. Nagu näha, siis mingid künkad nagu olid aga ei midagi mainimisväärset. Pulssi ma kommenteerida ei oska, ehk on tegemist mingi ühendusprobleemiga vahepeal. Ja joogipunkti asukoht on ka ilusti pildile jäänud. :D

Tõepoolest, tegemist on ikka väga kiire rajaga ja rekordid on siin kerged tulema. Mulle meeldis lõpus antud nännikott ka - Jooksja ajakiri, šokolaad ja isegi medali sai (kuigi mitte just kõige säravam metallitükk mu kollektsioonis). Kuna rongini oli aega, siis vaatasin veidi ka autasustamist aga no nii külm hakkas, et värisesin hoopis Sadolini spordikeskusesse sauna. Saun ja kuum dušš olid nii head, et jäin peaaegu rongist maha. Õigemini oli sedasi: 200m enne rongijaama vaatasin, et pagan, rong juba sõidab ette. Jooksin. Kuidagi suutsin valele rongile joosta. Astun rongile - tühi, ekraan ka pime. Jooksen välja. Tegelt ka või? Õige rong on hoopis teisel platvormil ju. Jooksen siis sinna ja jõudsin rongisabani, kui rong hakkas sõitma... jooksen edasi, et äkki jõuan ikka nupuni, vajutan ja rong jääb seisma? Polnud vajagi, rongijuht nägi mind ja jättis rongi ise seisma ning saingi peale. Milline õnn, et oli selline hooliv rongijuht. :)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar