9. mai 2016

34. Tartu Jooksumaraton #2 2016

Hommikul tundsin ennast hoolimata eelmise päeva aktiivsusest puhanuna ja värskena. Vanemad viisid mu Otepääle ja õues oli juba enne starti megapalav. Vahetult enne stardikoridori minekut kallasin end veega üle aga stardihetkeks olin ma täiesti kuiv - tore. Stardikoridoris kohtasin TYSKi trennikaaslaseid, kellega sai veidi juttu puhuda ja peagi kõlas juba stardipauk.  Mulle hullult meeldib, et TMi stardikoridori saab igaüks ise valida vastavalt lõpetamisajale. Sellega jääb ära igasugune trügimine, slaalomjooks ja saab rahulikult jooksma hakata.

0-5,5km: 29:26 min, keskmine kiirus 10,8km/h
Esimene ots oli valdavalt asfaldil. Ja juba siis oli tunda, et õues on liiga kuum ja mingit aega ma täna küll ei jookse. 10,8km/h on ilmselgelt alguse kohta liiga aeglane ja seda enam, et veel jooksin ma asfaltil. Suu kuivas juba esimestel kilomeetritel ja jaladki muutusid raskeks. Juba??!!

5,6-11km: 01:04:09, keskmine kiirus 9,85km/h
Sellel lõigul ma polnud veel alla andnud aga ma olin otsustanud, et täna tuleb lihtsalt elusalt finishisse jõuda, sest mind oodati seal. Kui vaja, siis kasvõi kõnnin aga ennast tapma ei hakka. Kohati hakkas pea ringi käima ja tõmbasin tempot veelgi maha. Vahepeal kirusin, et pekki, pidin ma selles loosimises osalema ja võitma selle pääsme. Nüüd pean kannatama siin. Jõudsin isegi lubada endale, et see jääb mu elu viimaseks jooksuks. :D See polnud mul esimene kord, kui kuumuse tõttu joosta ei jõua.

11,1-15,6km: 01:33:58, keskmine kiirus 9,26km/h
Mainin ära, et mingit kella mul polnud ja mul polnud õrna aimugi, kaua ma olen jooksnud. Joogipunktides pole ma ka kunagi varem nii kaua aega veetnud kui sellel jooksul. Võtsin ikka mõnuga juua, kastsin end ja kaotasin rämedalt aega aga keha vajas seda. Mul oli kõigest nii suva, peaasi, et omal jalal lõppu jõuan. Mingil maal tuli vastu ka vilkuritega kiirabi, mis pani veelgi rohkem keha kuulama ja tempo muudkui langes...

15,7-19,6km: 02:01:12, keskmine kiirus 8,81km/h
Ma olin täiesti kindel, et korraldajad on mägesid juurde organiseerinud. Eriti 16-17km vahel olnud tõus - kuidas ma seda eelmisest aastast ei mäletanud? Kuidas ma üldse ei mäletanud, et eelmine aasta nii raske oli? :D See tõus muideks oli esimene, kus ma kõndima hakkasin. Lihtsalt ei jaksanud enam. Paljud kõndisid seal ja ega ma siis parem ei saanud olla. Ka järgmised kaks tõusu võtsin kõnnisammul.

19,7-21,1km: 02:12:42, keskmine kiirus 7,82km/h
Sellest poolmaratonist olen aeglasemalt jooksnud vaid ühe - oma esimese. Täiesti ulme. Nii palju jooksid minust kergel sammul mööda ja väga paljud tegid ka isikliku rekordi. Kuid seekord polnud lihtsalt minu päev.

21,2-23,3km: 02:26:35, keskmine kiirus 9,54km/h
Kuskilt suutsin kokku kraapida veel viimased jõuvarud ja joosta isegi veidi kiiremini. Ju mul oli siis kõrini rajal tiksumisest ja tahtsin juba lõppu saada. Finishisse jõudes kellaaeg veidi ehmatas - 10min kaotust eelmise aasta ajale. Umbes 3min hiljem lõpetas ka Tanel Padar.

Keskmine kiirus tervel distantsil: 9,4km/h
Keskmine kilomeetri kiirus: 6:22min/km

Sain ilusa medali, diplomi, rajagraafiku ja suundusin kohe Tartusse. Ja täna ei saa arugi, et eile oleks jooksnud, pigem on tunne, nagu oleks minipuhkusel olnud, hehe. :D Selline tore pühapäev! Järgmine jooks juba sel kolmapäeval.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar