9. mai 2016

34. Tartu Jooksumaraton #1

Ükspäev potsatas mulle postkasti kiri, et Salvest on mulle fb's välja loosinud Tartu Jookusmaratoni pääsme. See oli väga rõõmustav uudis, kuna eelmine aasta see jooks meeldis mulle väga aga sel aastal tundus veidi tülikas suure raha eest hakata Otepääle ronima. Sain valida 23km ja 10km distantsi vahel aga siin polnud üldse mingit küsimust. Eelmise aasta 23km aeg (2:16:57) tuli üle lüüa! Aga siinkohal ütlen kohe ära, et sel korral võitis 100% tervis. Mis siis ikkagi juhtus?

Päev enne TM
Kui tavalised inimesed puhkavad ja söövad palju süsivesikuid enne jooksuvõistlusi, siis mida tegin mina? Hommik algas kell 7 sellega, et läksime isaga paadiga Saadjärvele. Mina niisama paadisõitu nautima, tema kala püüdma. Muidugi ei tulnud ma selle peale, et päikesekremi võiks peale määrida ja päike kõrvetas näonaha ära.

Kella 11ne paiku suundusime juba Lõunakeskusesse, kus võtsin välja oma numbri ja sain maitsta igasuguseid uusi asju. Samuti panin end kirja ennustusvõistlusele, et lõpetan jooksu ajaga 2:15:30 - päris optimistlik?


Samuti suudeti mulle müüa üks uus geel sõnadega "võta 30min enne lõppu see sisse ja lendad nagu tuul finishisse". Siinkohal mainin kohe ära, et mingit tuult ei tekkinud jalge alla ja maitse oli sellel ikka ilgemast ilgem. :D Rajal oli kaasas 3 geeli ja need ma kõik ka ära sõin. Esimesed kaks olid vanad SISi omad ja mõju oli tunda. Viimane oli siis see uus ja ma küll aru ei saanud, et see üldse mingit energiat juurde oleks andnud. Topelt-espresso SIS geel on ikka kordades parem.


Koju jõudes näitas termomeeter juba väga ulmelisi kraade aga siiski püsis väike lootus, et äkki... äkki tuleb pühapäeval jahedam ja pilvisem. Ajalugu on näidanud, et järsku tulnud kõrged temperatuurid minu jooksuvormile hästi ei mõju.


Õhtul sain aga sõbraga kokku, kellega jalutasime pool linna läbi. Me oleks võinud kuskil ka istuda lihtsalt aga ma tahtsin kevadist Tartut näha. Tartus on ikka nii hea... Kui lõpuks 23ne paiku pea padjale panin, magasin hetkega.

Reedel sõin esimest korda sel aastal makarone. Ma pole neid teadlikult vältinud aga lihtsalt pole ette sattunud. Lõppkokkuvõttes osutusid need siiski liiga rasvaseks oma kastme tõttu ja ka laupäevane menüü oli pigem rasvasem kui tavaliselt. Ka see võiks olla üks tegur, mida edaspidi rohkem vältida, sest rasvarikaste toitude söömine pidavat mõjuma jooksuvormile kehvasti.

Järgneb, kui leian mõne pildi eilsest päevast.... :)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar