5. mai 2016

Nädala kokkuvõte 02.05.-08.05.2016

Selle nädala workout week ilmub tõepoolest juba neljapäeval, sest trennide osas jääb see veidi lühikeseks aga samas tuleb kokkuvõttes põnev nädal. Veidral kombel sattusin terve nädal liikuma oma senistesse lemmikkohtadesse - Harku järv, Kakumäe, Pääsküla raba ja Tartu Maratoni rada!

Esmaspäev
Ekstreemjooks ümber Harku järve. Hea näide sellest, kui sa arvad, et tore oleks joosta ümber järve ja siis selgub, et ikka ei ole ka. Tegelikult oleks olnud hea mõte vaadata enne kaarti korralikult ja siis minna. Ja eks radade suhtes oligi valikuid aga kuidagi suutsime Härraga ikka need mitte kõige õigemad rajad valida. :D Näiteks leidsime end mitmel korral tippimas mööda rohututte, kuna ümberringi oli väga väga vesine. Või tuli paaril korral ületada ligi 2m laiuseid kraave, kuhu eelmised rändajad olid asetanud ületamiseks näiteks palgi. Mõni rada lõppes aga järves, siis tuli jälle paarist põõsast läbi ronida ja uus otsida. Kui edasi minna tundus kohati päris hull, siis mõeldes tagasiteele, tekkisid kõhedusvärinad - seega lootsime, et hullemaks ikka ei lähe. Distants pidi algselt olema ca 7km (mööda korralikke teid) aga koju jõudes olime jooksnud 8,3km (aega kulus 1h ja 2 min). Aga tegelikult ei tahtnud ma üldse öelda, et see oli raske või keeruline või halb jooks. Vastupidi. See oli tõenäoliselt kõige ilusam jooks üldse, mida ma jooksnud olen. Eriti Tiskre oja läheduses. Kohati oli looduse ilu nii hingemattev, et oleks tahtnud seisatada ja jäädagi sinna... Seega, soovitan panna kummikud jalga ja minnagi just mööda neid kahtlaseid radu, mis ümber järve lähevad. :)

Teisipäev
Teisipäev oli sunnitud puhkepäev. Alustuseks läks meil duššivoolik katki, siis ootasime, kas tullakse parandama (ei taha ju trennihigiga kaetuna päris magama ka minna) ja kui lõpuks tuldi, siis oli kell nii palju, et oli vaja ära vaadata Troonide Mängu uus osa (niigi lükkasime selle päeva võrra edasi) ja siis juba oli uneaeg. Vabandused, vabandused! :D

Kolmapäev
Sel päeval ei suutnud ma otsustada, kas minna Pirita Spordikeskuse juurde Tallinn City Trail rajatutvustuse treeningule või ei. Sinna minek ja tagasitulek oleks võtnud aega 2h + 13km jooksmist lisaks 1,5h. Hiljem treeningust videot vaadates tundus hea mõte, et ei läinud. See poolmaraton saab olema üks väga hull ettevõtmine. Millesse ma end nüüd mässisin?
Igatahes läksin hoopis Kakumäe poolsaart avastama. Esimene viga oli muidugi see, et ma ei läinud esimest otsa bussiga, sest Paldiski mnt ületamine oli paras närvikõdi. Inimesed istuvad autodega ummikutes aga samalajal on ilgelt kiire. Nii kui kuskil suurem vahe tekib, peab gaasi vajutama põhja.. ja kuidas mina, kes parasjagu ülekäigu rada ületab, peaksin tulema selle peale, et raja ees seisva auto tagant kolmas auto üle minu varavaste äkki kihutab?
Igatahes oli mul kindel plaan joosta mere äärde aga ega google maps pole ikka veel mu sõber. Jooksin 11,4km ajaga 1h ja 19min. Alates Haabersti bussipeatusest oli rada väga mõnus, paar korda oli vaja sõiduteed ületada ja noh, lõpu poole nägin ka merd korraks, kaugelt. Aga see eest sain imetleda kirsiõite merd, imeliselt lõhnavat hüatsindi/tulbipõllukest ja palju ilusaid maju (õigemini losse).

Neljapäev
Otseselt trenni ei olnud aga tööjuures toimus meeskonnapäev Pääsküla rabas. Alustuseks sai iga meeskond endale kätte tahvelarvuti, kus oli kaart rajapunktidega. Punktid olid suht suvaliselt - keset rabateed, võsa, künka otsas... Igakord jõudes kaardil näidatud punkti, avanes arvutis küsimus (gpsi abil), millele tuli vastata. Finishis ootas meid mõnus piknik ja rabatornis sai imetleda vaadet. Pärast kõndisime tööle tagasi. Kokku läbisime ca 15km ja terve protesess kestis 3,5h. Ma ei hakka kirjeldama, kui väsinud mu jalad hetkel on. Ja ma pean veel minema koolitusele, kuhugi Ülemiste taha...ohjah... :D
Pääsküla rabas käime töökaaslastega peaaegu igal lõunapausil väikesel poole tunnisel jalutuskäigul. Praegu on päris põnev vaadata, kuidas raba vaikselt ellu ärkab. Isegi rästikut oleme juba näinud. Mitte, et ma väga paljudes rabades käinud oleksin aga see on vaieldamatult üks lemmikumaid rabasid.

Reede
Puhkepäev. Tõenäoliselt ei tee midagi erilist. Pärast tööd pakin asjad ja liigun Tartusse.

Laupäev
Jälle puhkepäev... appikene... Aga ei, mitte lihtsalt puhkepäev. Laupäeval lähme isaga paadiga Saadjärvele kala püüdma. Eks seegi ole omamoodi sport (paadisport? õngesport? kalasport? igatahes mitte väga aktiivne sport :D). Plaan on veel võtta TM stardimaterjalid välja, käia expol, lasta süsikatel luudesse imenduda ja saada oma inimestega kokku.

Pühapäev
Tartu Jooksumaraton, 23km. Sellest tuleb pikem postitus juba uuel nädalal.

Nagu näha, siis on jõusaalitreeningud asendunud vahepeal täielikult jooksmisega, sest maratonini pole enam palju jäänud - 99 days, 22 hours, 53 minutes and 24 seconds left!!! Tegelikult oli plaanis ka ÜKE ja lõigutrenn aga läks seekord siis niipidi.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar