14. aprill 2016

121 päeva maratonini

2014a sügisel jooksin ma oma esimese maratoni, millest on siiamaani vaid positiivsed mälestused. Eelmisel aastal võitisn ma mingi loosimisega jälle sama maratoni pääsme, mille üle olin ma esialgu rõõmus. Kuid suvi läks kuidagi nii, et maratonitreeningud jäid tahaplaanile ja üha rohkem tekkis loobumismõtteid. Tahtsin, et ka teine maraton tuleb sama eriline, meeldejääv, heade emotisoonidega ja tundsin, et sama jooks seda mulle tõenäoliselt ei paku. Müüsin oma pääsme hoopis maha ja jäin ootama seda õiget jooksu.

Kaua ei pidanud ootama, sest nähes ühte medalit, teadsin, et selline võiks mul olemas küll olla. ja tunne, mis tekkis, oli ka õige. Olen mitu kuud oma peas küpsetanud seda ideed ja eile siis lõpuks registreerisin ennast Helsinki City maratonile, mis toimub 13.08 ehk täpselt 4 kuu pärast ehk 121 päeva pärast.

Mul pole küll õnnestunud veel kohata kedagi, kes seal oleks käinud ja kes saaks kommenteerida rada (kuuldavasti olla eelmine aasta uus rada tehtud??) aga need kes käinud pole, ütlevad, et raske rada pidi olema... haha. :D

Esimese maratoni jooksin ajale 4:50. Ma ei tea, kas mu aju lihtsalt ignoreerib fakti, et see oli raske jooks aga meeles on kaks asja: kuna arvasin, et finish on lähemal, kui see tegelikult oli, siis viimase kilomeetri suutsin joosta ikka ülikiiresti (kui muidu oli tempo ca 7-8min/km, siis viimane alla 5min/km) ja finishis oli tunne, et suht lebolt ikka jooksin (distants ei tapnud ja tempo ammugi mitte). Seetõttu panin Helsinki maratoni orienteeruvaks lõpuajaks hoopis 4:30 aga kui rada on raskem, kui Tallinnas...hmm...

Osavõtu tasu oli 77 eurot. Alguses natuke kripldas see hind aga jälle lugesin/kuulsin kuskilt, et välismaa võistlused on ikka teine tase ja kogemus on seda raha väärt. Mis seal siis ikka. Sussid jalga ja jooksma!2 kommentaari:

  1. Jooksin mitu aastat tagasi, nii et raja muutustest küll ei tea.
    http://59124.blogspot.com.ee/2012/08/helsingi-jooksumaraton-180812.html

    VastaKustuta