7. september 2015

Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooks 2015

Pühapäeval toimus 15. Kahe Silla Jooks. Kuna jäin regamisega hilja peale, siis maandusin vist viimases stardikoridoris ja kuna mõistust, et küsida end ettepoole, ei jätkunud, siis tuli alguses ennast ikka tohutust rahvamassist läbi murda. Eesmärk oli joosta üle oma Kevadjooksu aeg 52:25. Paraku oli antud aeg joostud ideaaltingimustes (vähem rahvast, pea mitte ühtegi tõusu jne), siis paraku see ei õnnestunud, kuigi väike lootus püsis sees poolele maale.
Jooksu algus oli paras slaalomi-jooks, kuna rahvast oli tõeliselt palju ja rada päris kitsas. Iga sammuga pidin vaatama, et kellelegi kanda ei astu, kelleltki küünarnukiga silma ei saa või hoopis mind jalust ei niidetaks. Kuid esimesed 4km püsisin imekombel rekordigraafikus ja siis tuli korralik tõus sillale, mis röövis jällegi minuteid. Sörkisin sillast üles ja edasi umbes ärapöörde kohani. Pärast silda, kui täis oli 5km, sai ka lõpuks normaalselt jooksma hakatud, kuna inimesi jäi rajal vähemaks või muutus rada laiemaks vahepeal? Siiski kaotatud minuteid enam tagasi ei teinud ja lõpuajaks sain 53:19. Viimastel kilomeetritel, kui olin veendunud, et rekordit ei tule, siis ei viitsinud enam lõpuni pingutada ka.
Iseenesest olen jooksuga rahul, kuna rada oli kiire, joosta oli kerge, ilm oli enam-vähem. Samuti sain finishis kaela ilusa medali. Ja kui ma ütlen, et joosta oli kerge, siis tõepoolest. Finishis tundsin, et võiks veel paar kilomeetrit samas tempos edasi lasta. Kiiremini joosta aga poleks eriti saanud, kuna pulss oli juba viimasel piiril.

Tänaseks olen Kahe Silla Jooksul osalenud täpselt 5 korda. Ja täpselt 5a tagasi jooksin ma oma esimese rahvajooksu sellel samal üritusel. Esimene jooks oli siis 8,8km pikk ja ajaks tuli 59:04. Mingi areng on ikka aastatega toimunud. Mõni võib väita, et aeglane aga noh, ega mu eesmärk polegi joosta koos tippudega vaid teha seda, mida armastan ning sealjuures hea välja näha. :)

"Don't ask me, why I'm running. Ask Yourself, why you don't!"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar